D. Kreivys projektuoja antrąjį turą, G. Paluckas mato save pervertinančius konkurentus

Dainius Kreivys
Dainius Kreivys
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS | Alfa.lt
2019-02-28 12:36

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Dainius Kreivys įsitikinęs, kad kovoje dėl Vilniaus mero posto pateks į antrąjį turą. O kitas išankstiniuose rinkimuose balsavęs kandidatas Gintautas Paluckas į prognozes nelinkęs.

„Kaip sako graikų išmintis, du kartus į tą pačią upę neįbrisi, nes Vilnius yra kitoks, kandidatų sąrašas yra kitoks, ir pati Vilniaus problematika kita, ir partijos galimybės laimėti rinkimus yra kitokios“, – ketvirtadienį iš anksto atidavęs savo balsą rinkimuose sostinės savivaldybėje žurnalistams sakė D. Kreivys.

„Tėvynės sąjunga yra stipriausia jėga pagal apklausas Vilniuje, aš manau, kad bet kuriuo atveju antram ture būsiu ir kausiuos su stipriausiu varžovu“, – tvirtino kandidatas.

Jo žodžiais, Tėvynės sąjunga yra „stipri jėga Lietuvoje, Vilniuje ir turi visus šansus laimėti tiek tarybą, tiek ir mero rinkimus“.

Pagrindiniais D. Kreivio varžovais rinkimuose įvardijami dabartinis sostinės vadovas Remigijus Šimašius ir Vilniui jau vadovavęs Artūras Zuokas. Kuklesnės galimybės prognozuojamos dabartiniam vicemerui G. Paluckui. Pats socialdemokratų lyderis sako puikiai vertinantis savo galimybes sostinės mero rinkimuose ir teigia nesijaučiantis esąs dabartinio mero šešėlyje.

„Savo galimybes vertinu puikiai, kol kas mes visi lygūs, kai nubalsuos ir suskaičiuos, pamatysime, kieno pasitikėjimas savimi per didelis, kas galbūt save yra pervertinęs, o kas nepelnytai nuvertinęs“, – ketvirtadienį iš anksto atidavęs savo balsą Vilniaus savivaldybėje žurnalistams sakė G. Paluckas.

„Aš tikrai nesijaučiu niekieno šešėlyje, nes tas bendradarbiavimas lemia, kad ir gerais rezultatais reikia dalytis, ir nesėkmėmis. Visos šitos sėkmės Vilniaus mieste yra pasiektos mūsų bendru darbu, negali būti priskiriamos vienam R. Šimašiui ar vienam G. Paluckui. Čia niekas nėra šešėlyje, visus ketverius metus bendradarbiavimas vyko lygiavertis“, – kalbėjo vicemeras G. Paluckas.

Jis taip pat teigė, kad partijos stebėtojai jau praneša apie galimus rinkimų pažeidimus Lazdijų ir Širvintų rajonuose, partija prašys policijos reaguoti.

„Matome galimus pažeidimus, mūsų stebėtojai sako, Lazdijuose, Širvintose, ir mes tą procesą stebėsime ir tikrai nenorėtume kartoti istorijos, kai buvo perkami rinkėjų balsai, naikinami rezultatai, žmonės turėjo eiti dar kartą balsuoti“, – pažymėjo G. Paluckas.

„Pažeidimai yra klasikiniai, mėginimas siūlyti pinigų už balsą, paprastai tai vyksta su asocialiais asmenimis, kurie linkę parduoti savo balsą, ir vyksta spaudimas ir balsavimo įtakojimas socialinėse įstaigose, tokie dalykai negalimi, mes prašysime, kad policija reaguotų“, – kalbėjo Socialdemokratų partijos vadovas.

Ketvirtadienį tęsiamas išankstinis balsavimas savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose.

Balsavimas vyksta visų savivaldybių pastatuose nuo 8 iki 20 val. Tai paskutinė diena, kai savo valią gali pareikšti rinkėjai, sekmadienį negalėsiantys atvykti į balsavimo apylinkę.