Baigėsi Alfa.lt Metų mero rinkimai: kieno darbas įvertintas geriausiai?

Metų mero rinkimuose siūlyta įvertinti 60 Lietuvos savivaldybių vadovų darbą
Metų mero rinkimuose siūlyta įvertinti 60 Lietuvos savivaldybių vadovų darbą
  © Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2019-02-25 11:27

Vidurnaktį baigėsi balsavimas antrą kartą portalo Alfa.lt surengtuose Metų mero rinkimuose. Kaip skaitytojai įvertino 60 Lietuvos merų pastangas gerinti žmonių gyvenimą 2018-aisiais, galima pamatyti čia.

Kas tapo Metų meru'2018, paaiškės apibendrinus skaitytojų ir komisijos balsus. Portalo Alfa.lt skaitytojų nuomonė sudaro 50 proc. galutinio mero darbo įvertinimo. Tokį pat vertinimo svorį – 50 proc. – turi ekspertų komisija, kaip ir pernai, sudaryta iš projekto partnerių – Laisvosios rinkos instituto – ir žurnalo IQ, britų savaitraščio „The Economist“ partnerio Lietuvoje, atstovų.

Metų mero rinkimų rengėjų komanda, vengdama galimo poveikio vykstančiai savivaldybių ir merų rinkimų kampanijai, nusprendė rinkimų rezultatus skelbti bei Metų merą pagerbti jau po rinkimų. 

Primename, kad pernai Metų meru išrinktas Palangos savivaldybės vadovas Šarūnas Vaitkus, o Kauno meras Visvaldas Matijošaitis tituluotas Tautos meru.

Įdomioji balsavimo statistika

Alfa.lt siekė, kad balsavimas skaitytojams būtų tarsi viešnagė 60-yje Lietuvos savivaldybių, todėl visiems Metų mero rinkimuose dalyvaujantiems merams pateikė klausimus apie tai, ką jie ketino per metus nuveikti, ką nuveikė, o kas dėl vienų ar kitų priežasčių nepavyko. 

Taip pat atnaujinti duomenys, iš kurių galima susidaryti šiokį tokį vaizdą apie gyvenimo kokybę visų savivaldybių teritorijose. Tikėjomės, kad jūs, skaitytojai, „aplankysite“ ne tik savo gimtosios ar gyvenamosios savivaldybės mero anketą, bet ir pasidomėsite, kuo 2018-aisiais gyveno kitos Lietuvos vietovės. 

Aktyviausiai Metų mero projektu šiemet domėjosi vilniečiai – net 52,61 proc. merų darbą įvertinę skaitytojai buvo iš Vilniaus. Galbūt tai galima aiškinti tuo, kad Vilniuje gausu „išeivių“ iš regionų: vieni į sostinę atvyko studijuoti, kiti čia jau dirba, tačiau jų tėvai, giminės, draugai tebegyvena kituose miestuose ir miesteliuose. O vyresnio amžiaus vilniečiai tradiciškai domisi savo ar savo tėvų gimtosiomis vietovėmis. 

Galbūt darytina ir drąsesnė prielaida: aktyvėjant diskusijoms apie regionų svarbą, jaučiant atsigavimą ir mažesniuose miesteliuose, Lietuvos didmiesčių gyventojai vis labiau ima domėtis ne tik valstybės ir pasaulio aktualijomis, bet ir tautiečių gyvenimu visose šalies vietovėse. 

Šią tendenciją noriai palaiko portalas Alfa.lt, nuolat rodantis dėmesį regionų įvykiams, čia gyvenantiems žmonėms ir jų problemoms.

Projektu (taigi, ir Lietuvos merų darbu 2018-asiais) aktyviai domėjosi ir kauniečiai, šiauliečiai, klaipėdiečiai, panevėžiečiai, alytiškiai, mažeikiškiai, marijampoliečiai ir jonaviškiai.

Daugiausia teigiamų skaitytojų įvertinimų Metų merų rinkimuose šiemet sulaukė:

  • Šalčininkų rajono meras Zdzislavas Palevičius (68,09 proc.)
  • Kauno meras V. Matijošaitis (67,87 proc.) 
  • Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis (65,18 proc.)
  • Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius (59,7 proc.)
  • Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis (59,4 proc.) 
  • Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras (58,06 proc.)
  • Pakruojo rajono meras Saulius Gegieckas (57,64 proc.) 
  • Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka (56,68 proc.) 
  • Visagino merė Dalia Štraupaitė (55,42 proc.)
  • Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis (53,87 proc.)

Kurių dar savivaldybių vadovų darbas pagal teigiamų ir neigiamų įvertinimų santykį buvo įvertintas teigiamai? 

Prie ką tik išvardytų dešimties merų dar prisideda Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas, Neringos meras Darius Jasaitis, laikinai nuo pareigų nušalintas Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, Kauno rajono meras Valerijus Makūnas, Kaišiadorių rajono meras Vytenis Tomkus, Šiaulių meras Artūras Visockas, Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Rietavo meras Antanas Černeckis, Lazdijų rajono meras Artūras Margelis ir Mažeikių rajono meras Antanas Tenys.

Iš viso Metų mero rinkimuose šiemet balsuota 42 313 kartų.