Revanšo prieš italus norintis D. Adomaitis – apie R. Seibučio pavyzdį ir olandų pretenzijas po rungtynių

Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt)
Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt)
Alfa.lt
2019-02-24 20:27

Ilgą kelią pasaulio čempionato atrankoje nuėjusiai Lietuvos rinktinei liko paskutinysis išbandymas. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai rytoj Klaipėdoje mėgins atsirevanšuoti komandai, kuri įrašė lietuviams vienintelį pralaimėjimą – Italijai.

Rungtynės „Švyturio“ arenoje, kuriose Lietuvos rinktinė italams sieks atsirevanšuoti už nesėkmę išvykoje lapkritį, šeimininkams jau nieko nebelems – penktadienį laimėję Nyderlanduose lietuviai jau užsitikrino pirmąją vietą J grupėje. Su pozityviomis nuotaikomis į Klaipėdą atvyks ir italai, kurie taip pat jau turi bilietą į Kinijoje vyksiančias planetos pirmenybes.

Vis dėlto paskutinį išbandymą pasitinkančios ir 11-osios pergalės sieksiančios rinktinės treneris tikina, kad ruošiantis rungtynėms motyvacijos žaidėjams ir jam pačiam nestinga.

„Pirmiausia mintyse tai, kad norime revanšo. Tai akcentuojame ir tas pasiruošimas toks ir yra, – tikino D. Adomaitis. – Kaip ir aiški situacija lentelėje, tačiau norime revanšo. Kad tai padarytume, viskas yra paprasta – reikia susidoroti su jų fiziškumu, dėl ko turėjome bėdų pirmose rungtynėse, kai varžovai puolime atkovojo 18 kamuolių. Tai pirmas dalykas, kurį turime eliminuoti. Antras dalykas – turime kontroliuoti ritmą, kad varžovai nebėgtų į greitą puolimą. Tai privalome gerai padaryti.“

– Italai remiasi netradicine priekine linija, kurioje nėra aiškaus ir stipriai išreikšto aukštaūgio. Kaip tai keis jūsų žaidimą?

– Jie tikrai daug keičiasi gynyboje, akcentuoja tą, ypač tuomet, kai penktoje pozicijoje žaidžia Paulas Beligha. Kažką šiandien pavyko pasiruošti ir žiūrėsime, kaip tai atrodys rytojaus rungtynėse. Turime būti pasiruošę žaisti prieš nemažai besikeičiančią gynybą, nes jie tą daro daug ir daro gerai.

– Ar galima tikėtis, kad rytoj daugiau žais tie, kurie Nyderlanduose rungtyniavo mažiau?

– Stengsimės visiems laiką padalinti vienodai. Visi gaus savo šansus. Yra situacijos, kuomet norėsime rungtyniauti su tam tikrais žaidėjais. Svarbiausia, kad kiekvienas krepšininkas įneštų savo energijos ir fiziškumo, tai šiose rungtynėse bus svarbiausia.

– Renaldas Seibutis yra vienas iš retų veteranų, atvažiavusių į rinktinę per šį „langą“. Kokia šio naujai iškepto komandos kapitono reikšmė?

– Manau, kad tie dalykai geriausiai ir pasako apie jo profesionalumą ir požiūrį į Lietuvos rinktinę. Tai yra žmogus, kuris atsidavęs krepšiniui ir savo darbui. Jis yra pavyzdys visiems jauniems žaidėjams, kaip reikia dirbti treniruotėse ir kaip elgtis už aikštelės ribų. Visada gerai turėti tokį žmogų.


Renaldas Seibutis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Renaldas Seibutis (krepsinionamai.lt nuotr.)

– Kokį įspūdį jums paliko naujokai Dovis Bičkauskis ir Egidijus Mockevičius?

– Viskas tvarkoje, abu jie neblogai susitvarko su savo vaidmeniu.

– Po rungtynių su Nyderlandais turėjote emocingą pokalbį su olandų treneriu. Ar jis reiškė kažkokias pretenzijas?

– Jis turėjo pretenzijų dėl to, kad teisėjai davė nesportinę pražangą. Tokioje situacijoje reikia mokėti prasižengti. Ta situacija buvo labai aiški, nes teisėjai negali sustabdyti rungtynių, kai mes valdome kamuolį, o jo žaidėjui reikėjo padaryti pražangą, bet nenugriauti Renaldo viduryje aikštelės. Aš buvau už tai, kad teisėjas sustabdytų laiką ir leistų padaryti keitimą, bet taisyklės yra taisyklės. Jis turėjo pretenziją teisėjams, kad jie skyrė nesportinę pražangą, bet mano atsakymas buvo toks, kad krepšininkas kartais turi mokėti prasižengti. Mes po to viešbutyje susitikome ir pakalbėjome.


Juozas Petkevičius (krepsinionamai.lt nuotr.)

Juozas Petkevičius (krepsinionamai.lt nuotr.)

– Rungtynės jums jau nieko nelemia, tad ar galima tikėtis, kad žaidėjai jausis laisviau?

– Faktas toks, kad žaidėjų galvose nebus spaudimo. Tai ne tokios rungtynės, kurias rusai šiandien žaidė su suomiais. Tikiuosi, kad krepšininkams tai padės žaisti laisviau, bet mes, kaip ir sakiau, norime revanšo. Lietuvos rinktinei nėra nesvarbių rungtynių.

– Išvykos rungtynėse jus itin karštai palaikė gausus sirgalių būrys. Ar nesusidarė įspūdis, kad tokio įspūdingo palaikymo nėra net rungtynėse Lietuvoje?

– Norėtųsi dar kartą padėkoti tiems sirgaliams. Jie atvažiavo su tokiu pozityvumu, noriai bendravo su krepšininkais ir prieš rungtynes, ir po jų. Man tai yra labai gerai suprantama. Tu gyveni užsienyje ir į tavo šalį atvažiuoja Lietuvos rinktinė. Tai yra labai geras jausmas. Ta atmosfera, kuri buvo, tai vau. Patys olandų žaidėjai nesuprato, kas darosi. Jų krepšininkai išbėga į aikštę per pristatymą, o juos nušvilpia. Lietuviai padarė fantastinę atmosferą ir buvo super. Norisi tik dar kartą padėkoti sirgaliams ir atvažiavusiems iš Lietuvos, ir iš kitur.

– Ar iš klaipėdiečių tikitės gausaus palaikymo?

– Taip, ne tik iš klaipėdiečių. Tikimės pilnos arenos ir norėtume žaisti geroje atmosferoje. Tikrai žinau, kaip žmonės čia myli krepšinį, tad tikėkimės, kad arena bus pilna.

Revanšo prieš italus norintis D. Adomaitis – apie R. Seibučio pavyzdį ir olandų pretenzijas po rungtynių

Dainius Adomaitis (krepsinionamai.lt)
+6