Žaliai Amsterdamo tribūnas nudažiusiems sirgaliams dėkojęs D. Adomaitis: dėl to žaidžiame krepšinį

Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis
  © FIBA
Alfa.lt
2019-02-22 23:55

Lietuvos krepšinio rinktinė jau įvykdė visus įmanomus uždavinius atrankoje į pasaulio čempionatą – dar praėjusį rugsėjį po pergalės prieš Nyderlandus užsitikrinę vietą vasaros pabaigoje prasidėsiančiame turnyre, šįvakar po dar vieno laimėjimo prieš olandus Dainiaus Adomaičio auklėtiniai įsitvirtino ir pirmoje J grupės vietoje.

Gausiai Amsterdamo arenoje susirinkusių lietuvių palaikomi ir lyg namie žaidę lietuviai pirmavo didžiąją mačo dalį, tačiau olandai sugebėjo atkurti intrigą, kai ištirpdė dviženklę lietuvių persvarą ir pačioje pabaigoje priartėjo iki 2 taškų. Vis tik sensacingos, kaip ir Vilniuje, kur Lietuvos rinktinei nusileido dviejų pratęsimų trileryje, olandams sukurti nepavyko.

„Pirmiausia, ačiū sirgaliams už atmosferą – rungtynių metu net buvo toks vaizdas, kad žaidžiame Lietuvoje, – po susitikimo dėkojo D. Adomaitis. – Tokioje atmosferoje labai smagu žaisti. Tiek žaidėjai, tiek treneriai suprantame, dėl ko žaidžiame krepšinį, tad ačiū už palaikymą.


Lietuvos rinktinės sirgaliai

Lietuvos rinktinės sirgaliai© FIBA

Dėl pačių rungtynių, viskas vyko taip, kaip ir kalbėjome. Pagrindas buvo fiziškumas aikštelėje, ypač po krepšiu, taip pat gynybinės situacijos ir antrųjų šansų nedavimas varžovams. Mūsų gynyba buvo nebloga, tačiau leisti atkovoti 15 kamuolių jiems puolime – tai gerokai per didelis skaičius. Aišku, antroje pusėje jų buvo tik 5, tai jau geriau, bet čia buvo pagrindinis akcentas.

Nepavyko išlaikyti koncentracijos visas 40 minučių – jie yra fiziška komanda, o tais momentais mus ir nubaudė.“Pasak stratego, lietuvių pralaimėtą atkarpą 6:19 ketvirtajame kėlinyje lėmė koncentracijos trūkumas ir jų pačių padarytos klaidos.

„Kai jie įmetė taškus po mūsų klaidų, tai ir grįžo į rungtynes. Olandai pelnė dvitaškį su pražanga greitajame puolime, be to, pametėme jų metiką, taip pelnė 6 taškus ir sugrįžo į rungtynes“, – aiškino Lietuvos rinktinės treneris.

Šiame susitikime nacionalinės komandos gretose debiutavo ir du naujokai – Dovis Bičkauskis ir Egidijus Mockevičius. 17 minučių ant parketo praleidęs įžaidėjas pelnė 10 taškų, o „centras“, rungtynes pradėjęs startiniame penkete, per 7 min. nepasižymėjo.

„Manau, labai gerai, – paklaustas, kaip vertina naujokų rungtynes, sakė D. Adomaitis. – Kiekvienas įnešė savo indėlį. Faktas, kad jiems nėra lengva žaisti pačias pirmas rungtynes, o dar tokioje atmosferoje. Džiaugiuosi jų darbu treniruotėse, atsidavimu – šiandienos rungtynėse pastangos buvo tokios, kokių reikia, o klaidų darome kiekvienas.“

Paskutines šio atrankos ciklo rungtynes lietuviai pirmadienį Klaipėdoje žais su Italijos krepšininkais. Pasaulio čempionato burtų traukimo ceremonija, paskirstysianti 32 rinktines į grupes, vyks kovo 16-ąją, o pačios pirmenybės prasidės rugpjūčio 31-ąją Kinijoje.