Ketvirtojo kėlinio prakeiksmo atsikratęs „Žalgiris“ sugrįžo į pergalingą kelią Eurolygoje

Brandonas Daviesas
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
2019-02-22 19:31

Podgoricos „Budučnost“ vedlys Norrisas Cole‘as vien per trečiąjį kėlinį pelnė 16 taškų, o tritaškį pridėjęs ir ketvirtojo ketvirčio pradžioje išvedė Juodkalnijos komandą į priekį – tuo metu tai ėmė atrodyti kaip dar vienas košmariškas vakaras Kauno „Žalgiriui“. Vis dėlto Lietuvos čempionai pagaliau sugebėjo atsikratyti pastarąjį mėnesį juos lydėjusio ketvirtojo kėlinio prakeiksmo ir sugebėjo sugrįžti į pergalingą kelią.

Lemiamame ketvirtyje rungtynes perlaužę žalgiriečiai namie 84:76 (20:18, 19:18, 21:26, 24:14) nugalėjo Adrijos lygos čempionus ir iškovojo pirmą pergalę Eurolygoje nuo sausio 18-osios.

Paskutinį kartą „Žalgiris“ buvo laimėjęs dar tada, kai Kaune viešėjo Ricko Pitino treniruojamas Atėnų „Panathinaikos“ klubas. Nuo to laiko kauniečiai pralaimėjo visas trejas rungtynes svečiose arenose, o praėjusį savaitgalį gavo antausį ir vietiniame fronte, kai Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale suklupo prieš Vilniaus „Rytą“.

Šarūnas Jasikevičius (L. Žemgulio nuotr.)

Šįsyk žalgiriečiai taip pat žaidė su ugnimi. Nors po puikios antrosios antrojo kėlinio pusės „Žalgiris“ buvo susikrovęs dviženklį pranašumą (39:29), 7 taškus prieš pat ilgąją pertrauką pelnę „Budučnost“ žaidėjai kaipmat nukirpo šeimininkų persvarą iki vieno metimo.

Trečiajame kėlinyje aikštėje prasidėjo N. Cole‘o šou – NBA čempionu su Majamio „Heat“ klubu praeityje tapęs gynėjas smaigstė vieną metimą po kito, o jo tritaškis su ketvirčio pabaigą skelbiančia sirena išvedė Podgoricos komandą į priekį – 62:60.

Nors amerikietis dar vieną tolimą metimą pataikė ir lemiamame kėlinyje, „Žalgiris“ dar sykį pergalės iš rankų nebepaleido – kauniečiai spurtavo 12:3 ir susigrąžino pranašumą, kurį jiems pavyko išsaugoti iki pat rungtynių pabaigos.

„Žalgirį“ šiose rungtynėse į priekį vedė įspūdingas Brandono Davieso ir Thomaso Walkupo duetas. „Centras“, pastaruoju metu išgyvenęs žaidybinę krizę ir kankinęsis dėl sveikatos problemų, sužaidė vienas geriausių karjeros rungtynių – per 32 minutes pelnė 21 tašką (8/13 dvit., 5/8 baud.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavęs 6 varžovų pražangas surinko net 34 naudingumo balus – daugiau B. Daviesas buvo surinkęs tik dvejose lapkričio mėnesio rungtynėse su „Barcelona“ ir Maskvos srities „Chimki“.

Savo ruožtu traumuotą Nate‘ą Woltersą startinio penketo įžaidėjo pozicijoje pakeitęs Th. Walkupas puikiai susitvarkė su sau kiek neįprastu vaidmeniu bei sužaidė geriausias karjeros rungtynes Eurolygoje – amerikietis per 26 min. pelnė 14 taškų (4/5 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir susitikimą baigė surinkęs 18 naudingumo balų.

Thomasas Walkupas (L. Žemgulio nuotr.)

„Budučnost“, kuri patyrė jau 11-ąjį pralaimėjimą iš eilės svečiuose, neišgelbėjo net ir puikios N. Cole‘o rungtynės – gynėjas pelnė 26 taškus ir surinko 20 naudingumo balų. Rezultatyviau antrą sezoną Eurolygoje žaidžiantis krepšininkas yra žaidęs vos sykį.

„Žalgiriui“ tai tapo 9-ąja pergale šiame sezonu, o su tokiu kraičiu kauniečiai lieka 13-oje pozicijoje. Tiesa, Lietuvos čempionai priartėjo prie pirmojo aštuoneto – nuo paskutinės jame Miuncheno „Bayern“ ekipos žalgiriečiai dabar atsilieka jau tik dviem laimėjimais.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 21 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 34 naud. bal.), Marius Grigonis 16 (5 rez. perd.), Thomasas Walkupas 14 (6 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 12.

„Budučnost“: Norrisas Cole’as 26 (5/11 dvit., 4/7 trit.), Edwinas Jacksonas 12 (3/4 dvit.), Devinas Williamsas 10.

Mačo eiga:

2 min. Rungtynes starto penkete vietoje N. Wolterso pradeda Thomasas Walkupas, jau trečioje žalgiriečių atakoje pelnantis du taškus su pražanga (5:2).

5 min. „Žalgiris“ taškus kol kas pelno tik iš baudos aikštelės arba pasinaudodamas anksti varžovų peržengtų komandinių pražangų limitu (9:7).

7 min. Sėkmingai baudų metimus realizavę šeimininkai buvo susikrovę 6 taškų persvarą, bet po minutės pertraukėlės „Budučnost“ atsakė keturiais greitais taškais (13:11).

10 min. Taiklių baudų metimų serija nutrūko aukštaūgiams prametus triskart, tačiau kėlinį dar vienu veržliu reidu ir sudėtingu dvitaškiu užbaigė Th. Walkupas (20:18).

12 min. Po nesėkmingos antrojo ketvirčio pradžios Š. Jasikevičius yra priverstas prašyti minutės pertraukėlės (22:23).

14 min. Pirmąjį žalgiriečių tritaškį pataiko Marius Grigonis, o netrukus baudų metimus prideda ir vėl komandą į priekį išveda Edgaras Ulanovas (27:25).

14 min. „Žalgirio“ areną ant kojų pakelia įspūdingas Aarono White'o dėjimas (29:25).

15 min. Žalgiriečiai rungtyniauja lyg ant sparnų – pirmą tritaškį smeigia Artūras Milaknis, o netrukus galingą dėjimą greitoje atakoje prideda ir B. Daviesas, nutolindamas Kauno komandą rekordiniu atotrūkiu (34:25).

19 min. „Žalgirio“ sirgaliai sunkiai galėjo patikėti tuo, ką išvydo – A. Milaknis pirmą kartą šiame sezone ataką užbaigė dėjimu ir sukrovė kauniečiams dviženklę persvarą (39:29). Vis tik „Budučnost“ greitai rado atsakymą ir netruko sušvelninti savo deficito (39:33).

20 min. Tritaškį su antrojo kėlinio sirena smeigus Nemanjai Gordičiui, iš kauniečių pranašumo prieš ilgąją pertrauką neliko beveik nieko – 39:36.

23 min. Trečiojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai nesulaiko Norriso Cole'o, neleidžiančio atitrūkti šeimininkų komandai (46:44).

26 min. Pirmą tolimą metimą pataikė ir E. Ulanovas, o taškus ir toliau sėkmingai renka jų jau 13 surinkęs B. Daviesas, bet „Budučnost“ komandą rungtynėse išlaiko nuostabus N. Cole'o pasirodymas po ilgosios pertraukos – gynėjas surinko jau 7 taškus (53:49).

28 min. Kraujo kvapą pajutęs N. Cole'as pelnė jau 11-ąjį tašką šiame kėlinyje, o svečių atsilikimas tirpsta iki minimumo (56:55).

30 min. Neįtikėtiną ketvirtį sužaidęs praeityje NBA čempionu buvęs N. Cole'as ne tik per jį pelnė 16 taškų, bet ir smeigė tritaškį su kėlinio pabaigą skelbiančia sirena, o tai leidžia Podgoricos komandai prieš lemiamas 10 minučių būti priekyje – 60:62.

Marius Grigonis

Marius Grigonis© Teodoras Biliūnas / Fotobankas

33 min. N. Cole'as dar vienu savo tritaškiu leido Podgoricos komandai trumpai pasidžiaugti 3 taškų pranašumu, tačiau „Žalgiris“ rado atsaką varžovams – dvitaškį pataikė A. Milaknis, tolimą metimą pridėjo Th. Walkupas ir kauniečiai po kurio laiko susigrąžino persvarą (69:67).

35 min. Earlas Clarkas pataikė desperatišką tritaškį nuo lentos, tačiau įsibėgėjusio „Žalgirio“ tai nė kiek nepristabdė - kelių minučių atkarpą šeimininkai laimėjo jau 12:3 ir susigrąžino 6 taškų pranašumą (76:70).

39 min. Th. Walkupas pelno du taškus su pražanga ir kauniečiai laikui senkant atsiduria per žingsnį nuo pergalės (80:74).