Turtingiausias Britanijos žmogus ir „Brexit“ šalininkas išsikrausto į Monaką

Jimas Ratcliffe'as
Jimas Ratcliffe'as
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-02-22 18:14

Turtingiausias Didžiosios Britanijos žmogus ir aktyvus „Brexit“ šalininkas seras Jimas Ratcliffe‘as planuoja persikelti į Monaką ir tokiu būdu sutaupyti milijonines mokesčių išlaidas, praneša „The Guardian“.

Žiniasklaidos duomenimis, J. Ratcliffe‘as ir du jo bendražygiai chemijos produktų kompanijoje „Ineos“ persikėlę į Monaką mokesčių sąskaita sutaupytų mažiausiai 4 mlrd. eurų.

reklama

33 mlrd. eurų vertinama kampanija su mokesčių konsultantų įmone „PricewaterhouseCoopers“ (PwC) mėgina sukurti schemą, kaip drastiškai sumažinti nuo globalių pajamų atskaičiuojamus mokesčius, praneša „The Sunday Times“.

J. Ratcliffe‘ui priklauso 60 proc. „Ineos“ akcijų, kurios pernai britui atnešė daugiau kaip 2,2 mlrd. eurų pajamų. Kampanijoje dirba 18500 darbuotojų. Dviem vyro bendražygiams Andy Currie ir Johnui Reece‘ui priklauso po 20 proc. kampanijos akcijų.

Informacija apie milijardierių planus kraustytis pasirodė dar praėjusiais metais, tačiau tik šią savaitę buvo paviešintos įspūdingos pinigų sumos, kurias britams pavyktų sutaupyti.

reklama

J. Ratcliffe‘o planai palikti tėvynę vystosi nepaisant ypač aktyvaus agitavimo už Britanijos atsiskyrimą nuo ES. 2016 metais referendume ragindamas britus balsuoti už „Brexit“, milijardierius sakė: niekuomet nepamirškite, kad mūsų rankose yra palanki kortų kombinacija.

Informacija apie „Ineos“ persikraustymą buvo nutekinta pasklidus žiniai apie taip pat „Brexit“ šalininko Jameso Dysono užmojus savo verslo imperiją perkelti į Singapūrą.

PwC figūravo „LuxLeaks“ skandale, kai buvo atskleistos kompleksinės įmonėms, tarp kurių ir „Dyson“, sukurtos mokesčių vengimo schemos. „Mokesčių ekspertai“ sulaukė aršios kritikos dėl klientams sutaupomų milijoninių sumų.

Šalies politikai, savo ruožtu, peikė patį J. Ratcliffe‘ą. Liberaldemokratų lyderis seras Vince‘as Cable‘as sumanymą persikraustyti apibūdino kaip „ypač cinišką“. Kitas parlamento narys Johnas McDonnellas tikino esąs „itin nusivylęs“ tokiu milijardieriaus sprendimu.

„Ar suprantate, ką reiškia kiekvienas tokiu būdų nuslėptas centas? Tai reiškia, kad nacionalinė sveikatos sistema nepasirūpins pacientais taip gerai, kaip galėtų. Tai reiškia, kad mūsų vaikų išsilavinimo sistema nebus pilnai finansuojama. Tai reiškia, mažiau saugias gatves. Aš kreipiuosi į tokius žmones, Britanija – puiki šalis gyventi, tiesiog prisidėkite prie tos gerovės, kaip ir mes tai darome“, – ragino politikas.