Sunku patikėti, bet tai faktas: nervingiems žmonėms geriau sekasi meilėje

Porelė
Porelė
  © 123rf.com

Žmonės, kurie dažnai būna suirzę ar neramūs, dažnai dėl tokio elgesio išgirsta smerkiančių pastabų ir priekaištų. Dabar paaiškėjo, kad šie nelabai malonūs charakterio bruožai gali smarkiai pasitarnauti žmonėms, kuriems jie būdingi. Ispanijos mokslininkai nustatė, kad neurotiškiems ir impulsyviems asmenims būna kur kas lengviau už kitus surasti antrąją pusę.

Tyrinėdami sąryšius tarp elgsenos sutrikimų ir asmeninio gyvenimo, mokslininkai iš Barselonos universiteto padarė išvadą, kad žmonės su patologiniais charakterio bruožais turi daugiau galimybių bendraudami su priešingos lyties atstovais“. Mat jiems būna lengviau sužadinti kito susidomėjimą ir užmegzti artimus santykius.

reklama

Ispanų mokslininkų tyrimo objektas buvo 1000 savanorių, pasižyminčių įvairiais charakterio bruožais. Specialistai išanalizavo surinktą gausią informaciją apie dalyvių socialinę padėtį, pajamas, buvusių ir dabartinių partnerių skaičių, vaikus ir kitus duomenis. Tokiu būdu buvo nustatyta, kad žmonės, kurių elgesys dažnai peržengia įprastas ribas, būna labiausiai patenkinti savo santykiais su gyvenimo partneriu.

„Kartais beprotiški poelgiai padeda susirasti partnerį ilgalaikiams santykiams“, – pabrėžia tyrinėtojai.

Atlikdami šį tyrimą, mokslininkai padarė dar vieną atradimą. Ekspertai nustatė, kad žmonės su impulsyviais charakterio bruožais uždirba dvigubai daugiau už ramius ir santūrius.

reklama

Reikia pridurti, kad ankstesnis mokslinis tyrimas, kurį atliko amerikiečių mokslininkai, vadovaujami antropologės Helenos Fisher, atskleidė, jog egzistuoja keli porų santykių tipai, priklausomai nuo to, kiek partnerių organizme yra vienų ar kitų hormonų. Pagal šią hipotezę iš anksto žinodami, koks yra jūsų meilės tipas, galite lengvai surasti žmogų, su kuriuo gyvendami jausitės maksimaliai laimingi.

Šaltinis: Invivio.net