Sėkmės istorija: moksleivių mainai – pažintis su kultūrų įvairove ir naujos žinios

EP | Alfa.lt
2019-02-19 15:54

Patobulintos anglų kalbos žinios, kitų kultūrų pažinimas, daugybė naujų draugų ir gimusių idėjų – tokie ryškiausi mokinių, pasinaudojusių ES teikiama „Erasmus+“ mainų galimybe, įspūdžiai.

Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinės dar gyvena įspūdžiais, parsivežtais iš Ispanijoje vykusio projekto K229 „Erasmus+“ „Nauji mokymo metodai“. Tai tęstinis projektas, kuris truks kelerius metus. Dalyvaudami mainuose mokiniai gyvena juos priimančių šeimų namuose, todėl gali ne tik išmokti daug naujų dalykų, bet ir pažinti kitą kultūrą iš arti.

Kaip pasakojo gimnazistė Greta, kiekvienas projektas turi savų tikslų, kurie leidžia objektyviau pažvelgti į savo valstybę – įvertinti trūkumus arba pasidžiaugti, kad ir mes einame teisinga kryptimi. Merginos nuomone, tokie projektai ne tik padeda gerinti socialinius, užsienio kalbų įgūdžius, bet taip pat moko daugybės naujų dalykų, kai kurių iš jų mokiniai išmoksta net nesusimąstydami, o tiesiog gyvendami svetur. „Turbūt pati sunkiausia dalis buvo palikti šalį, nes gimsta daug draugysčių, ir laikinieji namai netgi įgavo tikrąją namų prasmę“, – sakė moksleivė.

Pasak Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos mokinės Indrės, šis projektas leidžia lengviau pažinti ir suvokti Europos kultūrų įvairovę. „Sužinojau, kad kiekviena šalis yra įvairi, kad yra daug panašumų, bet ir daug skirtumų. Man tai labai įdomu ir aš visada už tai, kad tas individualumas liktų kiekvienoje šalyje“, – įspūdžiais dalijosi mergina.

Kurį laiką gyvendami svetur mokiniai pastebi ir kultūrinių skirtumų. „Belgijos merginos ir ispanai yra šiek tiek šiltesni. Mes, manau, esame šiek tiek šaltesni, uždaresni. Na, o jie labai bendrauja. Kas man buvo šiek tiek neįprasta ir džiugu, kad toje mokykloje buvo labai daug emigrantų vaikų, galėčiau sakyti, iš viso pasaulio, ir ten, pavyzdžiui, klasėje yra visai kitokio tikėjimo arba kitokios orientacijos vaikų, bet niekas iš to nesišaipė“, – sakė Vakarė. Merginos nuomone, to vertėtų pasimokyti ir lietuviams.

Moksleivių mainus išbandžiusios mokinės įsitikinusios, kad tokiomis progomis verta pasinaudoti, nors kai kuriuos ir gali gąsdinti, kad kurį laiką teks pagyvneti toli nuo tėvų. „Tokie projektai iš tikrųjų yra labai naudingi ugdant save, įgauname daug patirties gyvenime ir šiaip išbandome save būdami be šeimos, be tėvų, ugdome save kaip asmenybę, mokomės daugiau visko iš kitų šalių“, – mintimis dalijosi mainuose dalyvavusi Evelina.

Vis dėlto, kaip patikino mainų dalyvė Vakarė, pirmą kartą ryžtis dalyvauti visada būna baisoka. Pasak jos, tokių galimybių tikrai netrūksta, tačiau mokiniai bijo rizikuoti, jaudinasi ir dėl laukiančios konkurencijos ar bendravimo tik anglų kalba. Tačiau mokinė įsitikinusi – reikia bandyti ir naudotis tokiomis progomis, nes būtent tai ir yra įsimintini gyvenimo nuotykiai.