Kazachstane sulaikyti du žmogaus teisių gynėjai

Almata
Almata
  © SCANPIX
BNS
2019-02-14 21:04

Kazachstano policija ketvirtadienį suėmė Astanoje du žmogaus teisių aktyvistus, pranešė Romoje įsikūrusi jų organizacija ir vienas diplomatas.

Du Ukrainos piliečiai Valerijus Javtušenka ir Liudmyla Vološyna, dirbantys Italijos žmogaus teisių federacijos (FIDU) stebėtojais, buvo sulaikyti, per socialinį tinklą „Facebook“ informavo ši grupė.

Migracijos policija patvirtino,kad L. Vološyna buvo sulaikyta, nes „vykdė veiklą, nesusijusią su įvažiavimo į šalį tikslu“, sakoma pareiškime, kuriame antrasis stebėtojas neminimas.

Žmogaus teisių gynėjai feisbuke pareiškė, kad moteris buvo „pagrobta“ iš jos viešbučio numerio, o jos telefonas esą buvo konfiskuotas. Policija šiuos teiginius neigia.

Ukrainos konsulas Kazachstane Ivanas Almašis patvirtino, kad buvo sulaikyti tiek L. Vološina, tiek V. Javtušenka, ir pridūrė, jog „niekas neparodė mums jokių dokumentų ir neleido man aplankyti“ aktyvistų.

reklama

Tuo metu vienas Kazachstano užsienio reikalų ministerijos atstovas pareiškė naujienų agentūrai AFP, kad ministerija nieko nežino apie šį incidentą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.