Th. May parlamento balsavime dėl „Brexit“ patyrė pralaimėjimą

Brexit sutartis vis dar kelia aistras
Brexit sutartis vis dar kelia aistras
  © Pixabay.com
BNS
2019-02-14 20:50

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) ketvirtadienį patyrė dar vieną žeminantį pralaimėjimą prieš euroskeptiškai nusiteikusius jos pačios partijos įstatymų leidėjus, likus vos kelioms savaitėms iki numatyto oficialaus Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos.

Parlamentas surengė simbolinį balsavimą, per kurį 303 balsais prieš 258 atmetė premjerės „Brexit“ strategiją.

reklama

Praėjusį mėnesį Britanijos parlamentas atmetė „Brexit“ susitarimą, dėl kurio Th. May vyriausybė ir Briuselis susiderėjo per pusantrų metų trukusias derybas. Tačiau vėliau buvo nuspręsta, kad premjerė galėtų užsitikrinti parlamento palaikymą, jeigu sugebėtų atsikratyti vadinamosios apsidraudžiamosios priemonės sutartyje.

Šis planas laikytų JK muitų sąjungoje su ES ir užtikrintų, kad prie sienos nereikėtų patikrinimų, kol bus susitarta dėl naujų nuolatinių prekybinių santykių.

Konservatorių partijos Europos tyrimų grupės (ERG) euroskeptikai ketvirtadienio balsavime susilaikė.

reklama

„Konservatorių partijos parlamentarų tikrai nereikėtų sieti su kažkuo, kas tiesiogiai ar netiesiogiai atrodytų susijęs su išstojimas be susitarimo atmetimu“, – prieš balsavimą sakė vienas ERG lyderių Steve'as Bakeris (Stivas Beikeris).

Pasak jo, aukoti išstojimą be susitarimo „būtų kvailiausia derybų strategija ir prieštarautų nacionaliniams interesams“.

S. Bakeris kritikavo vyriausybę už tai, kad verčia parlamento narius pritarti abiem praėjusį mėnesį parlamento numatytoms priemonėms – net jeigu nepritaria kuriai nors iš jų – kad konservatorių vyriausybė nepatirtų pralaimėjimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.