„Huawei“ viceprezidentas: vyksta geopolitinis žaidimas

„Huawei“
„Huawei“
  © SCANPIX
BNS
2019-02-14 19:10

Kinijos telekomunikacijų milžinei „Huawei“ sulaukiant JAV ir ES institucijų abejonių dėl jos sistemų paskirties ir saugumo, Lietuvoje viešintis kompanijos aukšto rango ekspertas teigia, kad bendrovė pateko į geopolitinių interesų lauką.

„Aš netvirtinu, kad „Huawei“ įranga yra tobula. Ir įmonė net neturi jokių ketinimų gaminti tokius produktus – jie būtų tokie brangūs, kad jūs neįpirktumėte (...) Mes nesame karinė organizacija, mes nepriklausome jokiai valstybei, todėl ir nesiruošiame diegti kariuomenės lygio saugumo sistemų. Niekas negalėtų įpirkti tokių įrenginių“, – portalui 15min.lt sakė „Huawei“ viceprezidentas kibernetiniam saugumui Mika Lauhde (Lauhdė).

reklama

Kompanijos atstovas teigė, kad jo darbas yra padėti suprasti vyriausybėms, kaip veikia kompanija ir jos kuriamos technologijos. Tuo tikslu jis atvykęs ir į Lietuvą. M. Lauhde portalui neatskleidė, su kuo susitiks šio vizito metu.

„Vyksta geopolitinis žaidimas ir mes nesame naivūs. Mes esame iš Kinijos, todėl turime įrodinėti savo nekaltumą, kai kiti pardavėjai to daryti neturi. Rizika mums yra daug didesnė – jeigu kas nors rastų ką nors įtartino mūsų produktuose, jie sakytų „aha, žiūrėkite, ką jie daro.“ Mes negalime sau to leisti. Todėl mūsų kokybės, kontrolės, logistikos sistemos yra daug sudėtingesnės nei mūsų konkurentų“, – kalbėjo M. Lauhde.

BNS primena, kad praėjusią savaitę Lietuvos žvalgyba perspėjo, jog šalyje vis aktyviau veikia Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybos. Tačiau Lietuvos žvalgybų ataskaitoje „Huawei“ nėra minima.

reklama

„Huawei“ atkakliai neigia, kad jos įranga galėtų būti naudojama šnipinėjimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.