M. Nakaitė – tarp 16 geriausių pasaulio mados dizainerių

M. Nakaitė
M. Nakaitė
  © Asmeninio archyvo nuotr.
Alfa.lt
2019-02-14 13:26

M. Nakaitę galima vadinti viena įdomiausių jaunųjų Lietuvos dizainerių. Jos kuriamos kolekcijos, pripildytos asmeninės patirties bei emocinių akcentų ir minimalizmo, yra pristatomos prestižiniuose mados renginiuose Lietuvoje bei užsienyje. Šiemet M. Nakaitė atrinkta ir į vieną svarbiausių Londono mados savaitės renginių – „The International Fashion Showcase“, kuris vyksta vasario 11–24 d. Londone.

Tai kylančių dizainerių programa Londono mados savaitėje, kurios metu bendru formatu pristatomi geriausi savo šalių jaunieji dizaineriai, atskleidžiamos savitos ir esminės šiuolaikinės tautų kultūrų problemos. Šiais metais renginyje dalyvauja dizaineriai iš Libano, Brazilijos, Indijos, Kenijos, Nyderlandų ir kitų šalių, o sukurtos ekspozicijos pristatomos vienoje didžiausių kultūros organizacijų Londone, prabangiose Somerset House erdvėse.

Dizainerė M. Nakaitė pristato ekspoziciją pavadinimu „Vision Down the River“ (liet. „Vizijos žemyn upe“), kurioje vyraujanti balta spalva atskleidžia pacifistinį dizainerės požiūrį į pasaulį.

„Kolekcija gimė monotoniškai vaikštant palei Nerį. Ten prasilenkdama su įvairiais personažais atkreipiau dėmesį į upę, kuri visada ramiai teka, nesvarbu, kas atsispindi ir vyksta aplink. Man tai tarsi pastovus balansavimas tarp desperacijos ir vilties būsenų. Šioje parodoje siekiau sukurti nejaukią, tačiau kartu kupiną vilties atmosferą“, – pasakoja M. Nakaitė.

„Drabužius ir objektus kuriu vadovaudamasi intuicija, ieškau savito priėjimo. Mane įkvepia lokalios problemos, kurios dažnai tampa aktualios ir globaliu mastu. Kurdama stengiuosi apie jas kalbėti šviesiai ir lengvai. Man svarbu prie žiūrovo prieiti nepaviršutiniškai ir nedidaktiškai – kad jis pajaustų ir pradėtų svarstyti“, – kalbėjo dizainerė.

Parodos ekspoziciją išpildyti padėjo skulptorius Vytautas Viržbickas, vaizdo menininkė Aurelija Maknytė, specialius aromatus sukūrė kvapų menininkė Laimė Kiškūnė.

Dalį M. Nakaitės kolekcijos bus galima pamatyti ir balandžio mėnesį vyksiančiame festivalyje „Mados infekcija“.

Visi norintys pamatyti Mortos Nakaitės ekspoziciją kviečiami iki vasario 24 d. apsilankyti „Somerset House“ erdvėse. Parodą aplankyti galima nuo 10.00 iki 18.00 val.

M. Nakaitė – tarp 16 geriausių pasaulio mados dizainerių

M. Nakaitė
+1