L. Linkevičius: Lazdijų mero užuominos apie Lenkijos dalių prijungimą – netoleruotinos
Sureagavo į mero teiginius Alfa.lt Metų mero rinkimuose

Artūras Margelis (centre)
Artūras Margelis (centre)
  © Paulius Peleckis
BNS | Alfa.lt
2019-02-14 10:12

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius netoleruotinomis pavadino Lazdijų rajono mero Artūro Margelio užuominas apie Lenkijoje esančių Seinų ir Punsko miestelių prijungimą. Taip A. Margelis pasisakė Alfa.lt  projekte „Metų meras“.

„Rinkimų kampanijos yra įdomus žanras, bet politinės nesąmonės neturi būti toleruojamos. Net ir juokaujant reikia galvoti, apie ką juokaujama. Tai ypač svarbu veikiantiems merams“, – BNS ketvirtadienį telefonu iš Varšuvos sakė ministras.

Alfa.lt projekto „Metų meras“ dalyvių – 60 Lietuvos savivaldybių merų – apklausoje A. Margelis į klausimą, ką norėjo pakeisti savo savivaldybėje, bet iki šiol nepavyko, atsakė tokiu teiginiu: „Savivaldybės teritorijos ribas. Būtų gerai, kad ir Seinai su Punsku priklausytų Lazdijų rajonui.“ Abiejose teritorijose gyvena gana gausios lietuvių bendruomenės.

Visgi Lazdijų rajono meras ginasi tik pajuokavęs, o su kaimynais prastais santykiais esą nesiskundžia, priešingai.

„Turėjau omenyje per jumoro prizmę, tai nereikia į viską rimtai žiūrėt, galima ir pajuokaut, (...) žmonės irgi tegu pratinasi prie jumoro“, – BNS sakė A. Margelis.

Anot jo, Lazdijų rajonas glaudžiai bendradarbiauja su kaimyniniais Lenkijos valsčiais, vykdomi projektai, pasirašytos bendradarbiavimo sutartys. Lazdijų meras sako teigiamai žiūrintis į Lenkiją ir teigia, kad lenkai jo humorą supranta.

„Jie žino, mes dabar net Briusely kartu buvom su Seinų burmistru ir su Punsko atstovais. Tai jie tiesiog žino. Žodžiu, tie žmonės supranta jumorą“, – teigė A. Margelis.

Dėmesio verti ir kiti A. Margelio atsakymai Metų mero rinkimų apklausoje. Pavyzdžiui, paklaustas, ką laiko didžiausiu savo pasiekimu mero poste, Lazdijų meras atsakė, jog „gebėjimą jame išsilaikyti“, o svarbiausiu iššūkiu politikas įvardija „laimėti mero rinkimus“.

Alfa.lt Metų mero rinkimus vykdo antrus metus iš eilės. Portalas apklausė visus 60 savivaldybių merų, tiesa, ne visi jie sutiko atnaujinti anketas nuo praėjusių metų. Portalas kviečia skaitytojus balsavimu įvertinti Lietuvos savivaldos politikų nuveiktus darbus.

Balsuoti galima čia.