Meilės nuotykis su „vieniša dama“ lietuviui virto košmaru: pasitikę trys vyrai apiplėšė ir sumušė

Meilė
Meilė
  © Pixabay.com

Internetinės ir telefoninės pažintys gali padėti susirasti antrąją pusę, tačiau lygiai taip pat gali įvilioti į patyrusių nusikaltėlių spąstus. Šių taikiniais tampa meilės ir moteriško artumo ištroškę vyrai, kurie, jei tik sulaukia tinkamo damos kvietimo, yra linkę rizikuoti vykti netgi į svetimą miestą.

Į tokius spąstus pakliuvo ir lietuvis, su nepažįstamąja nuvykęs susitikti į Marijampolę. Aplankyti Suvalkijos sostinę vyrą suviliojo neva vieniša moteris, pakvietusi į savo namus. Tačiau paaiškėjo, kad visa meilės istorija buvo užkietėjusių nusikaltėlių parengti spąstai. Aukai kreipusis į policiją, teisingumo sulaukė prieš tai 12 kartų teistas Dainius Utara, 14 teistumų turėjęs Laimutis Kriščiūnas ir pastarojo sugyventinė Edita Jonytienė, apsimetusi meilės ištroškusia vieniša moterimi.

Visi minėti asmenys ir įvykdė paprastą, bet labai efektyvų nusikaltimą – apgaule atsivilioję svetimą vyrą, apiplėšė jį ir sumušė.

Vietoje meilės nakties – apiplėšimas

Vienišam vyrui karčių prisiminimų ir sumušimų palikusi istorija nutiko 2017 m. gruodį, kai E. Jonytienė, prisistačiusi išgalvotu vardu, pasiūlė atvykti pas ją į namus. Tiesa, santykius su būsima auka moteris ir jos bendrininkai mezgė kurį laiką, bendraudami ir „jaukindamiesi“ potencialų laimikį.

Artimesnių santykių panorėjęs vyras nedvejojo ir jau tą patį vakarą atsidūrė svetimo miesto autobusų stotyje, kur susitiko su moterimi. E. Jonytienė ėjo tiesiai prie reikalo – pareiškė, kad yra vieniša ir nori susipažinti, pakvietė į savo namus.

Nežinia, kokius vakaro planus tuo metu kūrė svečias, tačiau svetimame bute jo laukė labai nemaloni staigmena – vietoje romantiškos atmosferos pasitiko E. Jonytienės sugyventinis L. Kriščiūnas, D. Utara ir dar vienas, ikiteisminio tyrimo metu nenustatytas asmuo.

Vyrai svečią pasitiko nedraugiškai – pareikalavo, kad šis atiduotų visus savo pinigus, o kai atvykėlis nesutiko, sumušė, atėmė telefoną, piniginę su 30 eurų, dokumentais ir banko kortele. Tačiau nusikaltėliai greičiausiai nusivylė – visas grobis tebuvo vertas 60 eurų.

E. Jonytienė prie muštynių neprisidėjo – moteris stebėjo bendrus ir tramdė, kad šie vyrą paliktų gyvą.

Paleidus auką, ši grįžo su pareigūnais

Apiplėštą vyrą nusikaltėliai apie 23 val. išvedė iš namų ir paleido netoli autobusų stoties, įtikinti, kad šis važiuos namo. Tačiau vyrukas nekvailas – užuot išvažiavęs namo, kreipėsi į medikus, o pastarieji apie įvykį informavo policiją.

Anot vienos parodymus davusios pareigūnės, neblaivus nukentėjusysis nurodė, jog buvo sumuštas ir apiplėštas bute, tačiau tikslios vietos įvardyti negalėjo, nes buvo atvykęs iš kito miesto. Nuvykus į policijai jau žinomą bendrabutį, pareigūnai laiptinėje rado dėmių, panašių į kraują. Pabeldus į vienas duris, jas atidarė L. Kriščiūnas, o tuomet jau sumuštas vyras atpažino visus savo skriaudėjus.

Gynėsi, kad sumušta auka kerštauja

Toks „verslo planas“ trijulei atsirūgo, mat visi trys praėjusį lapkritį buvo nuteisti dėl plėšimo – L. Kriščiūnas sulaukė eilinio kelialapio į pataisos namus, kur turės praleisti 3 metus ir 3 mėnesius, tokios pačios bausmės sulaukė ir D. Utara, tačiau, kadangi nebuvo iki galo atlikęs anksčiau paskirtos bausmės, iš viso už grotų praleis 3 metus ir 9 mėnesius.

Kaip minėta, nuosprendis plėšikams buvo paskelbtas praėjusį lapkritį, tačiau krepšius susikrauti ir į pataisos namus keliauti užkietėjusiems nusikaltėliams teks tik šiomis dienomis – abu plėšikai nuosprendį buvo apskundę Kauno apygardos teismui, tikindami, kad buvo nuteisti neteisingai, o jiems paskirtos bausmės turėtų būti sušvelnintos.

Vyrai tikino besigailintys, kad sumušė nukentėjusįjį, tačiau kartu ir puolė pastarąjį – esą sumušta auka juos apkalba dėl apiplėšimo, taip kerštaudama už tai, kad negalėjo permiegoti su E. Jonytiene.

Kauno apygardos teismas tokiais skundais nepatikėjo ir juos atmetė, o bausmes paliko nepakeistas. Anot teisėjų, tiek D. Utara, tiek L. Kriščiūnas – jau po keliolika kartų teisti užkietėję recidyvistai, kuriems kitokių bausmių, kaip tik laisvės atėmimo, skirti negalima.

Nusikaltėlių spąstuose – ir gėjai

D. Utara ir L. Kriščiūnas nėra vieninteliai ilgamečiai pataisos namų gyventojai, laisvėje pabandę ciniškai pasipelnyti iš meilės ir artumo ištroškusių vyrų. Prieš kelerius metus už tai buvo nuteisti kiti du nusikaltėliai Mindaugas Brandišauskas ir Mantas Zagurskas, pagarsėję kaip buvusią Seimo narę Mariją Aušrinę Pavilionienę apgavusios telefoninių sukčių gaujos nariai.

VYRO PASIMATYMAS SU NEPAŽĮSTAMUOJU TURĖJO BAIGTIS SEKSU, O VIRTO KOŠMARU: PATEKO Į GARSIŲ NUSIKALTĖLIŲ SPĄSTUS

M. Brandišauskas ir M. Zagurskas tąkart veikė taip pat, kaip ir vėliau panašiai nusikaltę D. Utara, L. Kriščiūnas ir E. Jonytienė – nusikaltėliai sutarė surasti netradicinės seksualinės orientacijos vyriškį, ieškantį kito vyriškio intymiems santykiams. Tada M. Brandišauskas turėjo įgauti jo pasitikėjimą apsimesdamas, kad taip pat ieško vyriškio intymiems santykiams, ir tokiu būdu patekti į gėjaus namus, kur, naudodamas fizinį smurtą, turėjo pagrobti nukentėjusiajam priklausantį turtą. O M. Zagurskas turėjo padėti bendrui pasišalinti iš nusikaltimo vietos ir išsigabenti pagrobtą svetimą turtą.

Įgyvendindami iš anksto sutartą planą, nusikaltėliai susipažino su A. T., ieškojusiu kito vyro intymiems santykiams, kurį laiką bendravo su šiuo vyriškiu telefonu ir sutarė susitikti bei vykti į A. T. namus Kretingos rajone. Susitikimas įvyko ir M. Brandišauskas išvyko su gėjumi į šio namus, o M. Zagurskas jau buvo pasiruošęs skubėti bendrui į pagalbą, kai tik sulauks žinios. Tačiau vyrų planas neišdegė – kai M. Brandišauskas pasikėsino įsibrauti į A. T. namus, buvo sulaikytas policijos pareigūnų, toks pat likimas ištiko ir M. Zagurską.

Kaip paaiškėjo, nusikaltėliams ir negalėjo pasisekti, mat jie buvo sekami – klausytasi jų telefoninių pokalbių.