M. Puidokas pats iš frakcijos trauktis neketina: labai keista situacija

Mindaugas Puidokas
Mindaugas Puidokas
  © Paulius Peleckis / Fotobankas

Mindaugas Puidokas pats iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nesitrauks.

„Labai keista pati situacija, kai tiek ponas Ramūnas Karbauskis, tiek kiti jo artimi pagalbininkai yra raginami vykdyti mūsų rinkimų programą, įsipareigojimus, ir jie tai įvardija kaip kažkokią išdavystę, oponavimą jiems“, – antradienio rytą atvykęs į valstiečių frakcijos posėdį žurnalistams sakė M. Puidokas.

Valdančioji LVŽS frakcija antradienį planuoja spręsti dėl M. Puidoko likimo frakcijoje.

„Greičiausiai frakcijai teks apsispręsti dėl jo (M. Puidoko – BNS) šalinimo, kiek aš supratau iš frakcijos lyderio (R. Karbauskio – BNS). Sunki situacija, kai turi vieną partijos remiamą kandidatą ir atsiranda kitas kandidatas“, – BNS sakė Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė valstietė Agnė Širinskienė.

M. Puidokas pirmadienį paskelbė kandidatuosiantis į prezidentus, todėl stabdo narystę partijoje, bet lieka valstiečių frakcijoje. LVŽS kandidatu prezidento rinkimuose kelia premjerą Saulių Skvernelį.

LVŽS vadovas R. Karbauskis BNS teigė, jog apie kandidatavimą į prezidentus paskelbęs M. Puidokas negalės nei likti frakcijoje, nei toliau eiti užimamų pareigų Seime, į kurias jį delegavo valdantieji.

M. Puidokas yra Seimo Europos reikalų komiteto pirmininko bei delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkės pavaduotojas.

„Aš esu be galo nustebęs, jei žmogus sąmoningas tuo, ką sako, jis stabdo narystę partijoje, dalyvaus rinkimuose, o po to pasako – aš išliksiu frakcijoje, tai visiškas nesusipratimas, jam, matyt, ant lapelio neparašyta, kad jis negali likti frakcijoje pagal visą logiką“, – sakė LVŽS pirmininkas.

39-erių parlamentaras M. Puidokas teigė sprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose priėmęs sulaukęs raginimų kandidatuoti iš visuomenės atstovų. Jis taip pat pažėrė kritikos valstiečių lyderiui dėl nevykdomų programinių įsipareigojimų ir diskusijų stokos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.