R. Karbauskiui neaiški M. Puidoko būsena: aš jį vargiai atpažįstu

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
  © Karolis Kavolėlis/Fotobankas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis sako, jog apie kandidatavimą į prezidentus paskelbęs Mindaugas Puidokas negalės nei likti frakcijoje, nei toliau eiti pareigų Seime.

Taip pat valstiečių lyderis teigia už M. Puidoko paskelbtų ketinimų kandidatuoti į prezidentus matantis „Sirijaus“ bendruomenę.

„Mane labai stipriai gąsdina, kad už to kandidatavimo, kuris paskelbtas, yra feisbuko pranešimai žmonių, kurie šneka apie tai, kad čia „Dievo apsireiškimas“ ir pan. Kiek žinoma, tie žmonės siejami su „Sirijaus“ sekta, feisbuke tai atvirai matyti“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Žmogų, kurį aš pažįstu ketverius metus, aš vargiai atpažįstu. (...) Aš pradedu įtarti, kad juo manipuliuojama gali būti, tai atsitiko viskas per du mėnesius, progresas tos būsenos akivaizdus ir jis plėtojasi“, – sakė valstiečių vadovas.

Parlamentaras M. Puidokas paskelbė sieksiantis dalyvauti prezidento rinkimuose. Jis teigė sustabdantis savo narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, tačiau liekantis parlamentinėje frakcijoje.

Pasak R. Karbauskio, tai neįmanoma. LVŽS kandidatu prezidento rinkimuose yra iškėlusi premjerą Saulių Skvernelį.

„Aš esu be galo nustebęs. Jei žmogus sąmoningas ir sako, kad jis stabdo narystę partijoje, dalyvaus rinkimuose, o po to pasako aš išliksiu frakcijoje, tai visiškas nesusipratimas, jam, matyt, ant lapelio neparašyta, kad jis negali likti frakcijoje pagal visą logiką“, – sakė LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskio teigimu, M. Puidokas neteks ir pareigų parlamente. Jis yra Seimo Eurpos reikalų komiteto pirmininko bei delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkės pavaduotojas.

„Kaip tokios būsenos žmogus gali atstovauti frakcijai institucijose, kongresuose, ne, jokiu būdu negali. Akivaizdu, kad tas klausimas bus sprendžiamas. Šioje situacijoje mes tikrai negalime leisti, kad tokios būsenos Seimo narys atstovautų Lietuvai“, – sakė R. Karbauskis.

39-erių parlamentaras M. Puidokas teigė sprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose priėmęs sulaukęs raginimų kandidatuoti iš visuomenės atstovų.

Naujienų portalas 15min.lt yra skelbęs, kad M. Puidokas 2014 m. buvo vienas „Sirijaus centro“ steigėjų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.