Gripo aukų skaičius padidėjo iki 18, tačiau sergamumas mažėja
Atnaujinta 15.02 val.

Vakcinos
Vakcinos
  © Andrius Ufartas / Fotobankas
Alfa.lt | BNS
2019-02-11 13:19

Kaune ir Ukmergėje nuo gripo mirus dviem senyvoms moterims, mirusiųjų nuo gripo šiemet padaugėjo iki 18, pirmadienį BNS patvirtino Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC). Visgi fiksuojamas susirgimų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis sumažėjimas.

Pasak ULAC atstovo Zigmo Nagio, abiem mirusioms moterims buvo daugiau nei 80 metų, jos nebuvo paskiepytos nuo gripo, kaip ir visi kiti šiemet nuo gripo mirę žmonės.

Dauguma nuo gripo mirusių žmonių – senyvo amžiaus, sirgę ir lėtinėmis ligomis.

Pozityvi žinia ta, jog praėjusią savaitę bendras sergamumo rodiklis buvo 159,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų, kai prieš dvi savaites buvo fiksuota 179,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

ULAC duomenimis, nuo gripo šiemet mirė 18 asmenų, kurių dauguma – senyvo amžiaus žmonės, sirgę ir lėtinėmis ligomis, taip pat visi nuo gripo mirę žmonės nebuvo paskiepyti.

Ligoninėse nuo gripo gydomi 355 asmenys, iš kurių 47 vaikai iki dvejų metų amžiaus, 165 vaikai – nuo dvejų iki 17 metų bei 143 suaugę žmonės. Intensyvios terapijos skyriuose gydoma 20 asmenų, tarp kurių 11 vaikų ir 9 suaugusieji. Taip pat ligoninėse nuo gripo gydytos ir penkios nėščios moterys.

Gripo epidemija iki šiol buvo paskelbta 31 iš 60 Lietuvos savivaldybių. Mažiausias sergamumo rodiklis praėjusią savaitę registruotas Utenos, o didžiausias – Klaipėdos apskrityje.

ULAC primena, kad skiepai – efektyviausia priemonė apsisaugoti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.