Vyrą metusi vilnietė pateko į košmarą: buvo išprievartauta ir išniekinta

Liūdesys
Liūdesys

Vieša paslaptis, kad kai kurias moteris traukia itin nekokių vyrų kategorija: kaliniai, alkoholikai ar smurtautojai. Gyventi su tokiais vyrais sunku, o išsiskirti – dar sunkiau.

Kelių instancijų sostinės teismams teko išnagrinėti būtent tokią istoriją – po to, kai vėl užtiko savo gyvenimo draugą neblaivų, vilnietė nusprendė skirtis ir sukrovė jo daiktus. Tačiau vyras gražiuoju išeiti nenorėjo – sugrįžęs sumušė moterį, išžagino ir išprievartavo, aukai teko nuo smurtautojo gintis stiklo šuke.

Skyrybų drama virto siaubo scena

Oficialiais bylos duomenimis, Deimantas S. (pavardė neatskleidžiama dėl to, kad nukentėjusioji nepatirtų daugiau žalos, – Alfa.lt) nusikaltimą įvykdė 2018 m. balandžio 3 d. apie 4–5 val. ryto. Vyras, kuriam vėliau buvo nustatytas 1,49 promilės girtumas, supyko, kad draugė sumanė su juo skirtis, griebė moterį už plaukų, įsitempė į lovą ir žagino bei prievartavo oraliniu būdu.

Po dešimties minučių, moteriai bandant pabėgti iš buto ir ginantis nuo vyro stiklo šuke, Deimantas S. vėl čiupo ją už plaukų, įtempė į lovą, kelis kartus smogė į galvą keliu ir kumščiu, tuomet vėl moterį žagino ir prievartavo.

Nukentėjusioji ikiteisminio tyrimo ir teismo metu teigė, kad viskas prasidėjo balandžio 2-osios vakarą – grįžusi namo ir radusi draugą girtą, ji nusprendė su juo skirtis: atėmė raktus, sukrovė daiktus ir išnešė į koridorių. Deimantas S. išėjo, tačiau apie 2 val. nakties grįžo ir pradėjo laužtis į butą, tikinti, kad įleistas eis miegoti. Rodos, protingiausia būtų buvę sugyventinio neįleisti, tačiau moteriškas švelnumas paėmė viršų ir nukentėjusioji įleido vyrą į namus. Ir tuojau pat pasigailėjo – Deimantas S. pradėjo jai priekaištauti dėl naujų santykių, sakė, kad viskas geruoju nesibaigs, nors jis dėl to ir gailėsis.

Nukentėjusioji, pajutusi grėsmę, norėjo bėgti, tačiau Deimantas S. ją sugriebė už plaukų, numetė ant lovos ir pareiškė – jei rėks, ją „išjungs“ ir darys su ja, ką tik norės. Pasak moters, ji buvo smaugiama, prievartaujama, žaginama, tačiau priešinosi – įkalbėjo vyrą įjungti šviesą, o tuomet griebė ąsotį, sudaužė ir šuke perpjovė buvusiam mylimajam koją.

Tačiau kraujas užpuoliko nesustabdė – vyras ir vėl numetė moterį ant lovos, daužė veidą, smaugė. Nukentėjusioji šuke sužalojo jam ranką ir veidą, tačiau ir tai nesustabdė prievartos.

Po smurto protrūkio Deimantas S. moterį už plaukų laikė dar 10 minučių, paskui paleido, ramiu balsu pasakė, kad apsirengs ir išeis.

Tikino esąs nekaltas

Savo draugę išniekinęs vilnietis vėliau to pasigailėjo – praėjusį lapkritį Vilniaus miesto apylinkės teismas vyrą pripažino kaltu dėl išžaginimo ir išprievartavimo, nuteisė realia pustrečių metų laisvės atėmimo bausme, o išniekintai moteriai priteisė 3,5 tūkst. eurų.

Pastarasis nuosprendis įsiteisėjo tik vasario 8 d., mat Deimantas S. apskundė jį Vilniaus apygardos teismui – vyras tikino, kad yra nekaltas ir turėtų būti išteisintas, blogiausiu atveju – išsiųstas į atviro tipo koloniją, kad galėtų dirbti, arba jam turėtų būtų paskirta su laisvės atėmimu nesusijusi bausmė.

Deimantas S. neneigė, kad lytinių santykių būta, tačiau šie esą vyko be prievartos, laisva valia, ir tik po to, jam nevykusiai pajuokavus, kilo konfliktas, kurio metu dužo asotis, buvo smurtaujama.

Vyras taip pat tikino, kad dėl seksualinės prievartos buvo apkalbėtas, mat buvusiai draugei buvo skolingas didelę pinigų sumą, kurios negrąžino, – nukentėjusioji esą net jo motinos viso ikiteisminio tyrimo metu reikalavo grąžinti skolą. Kaip to įrodymą nuteistasis pateikė savo ir nukentėjusiosios susirašinėjimą feisbuke. Tačiau, teisėjų teigimu, iš šio susirašinėjimo negalima suprasti, ar kalbama apie kokią nors skolą, ar apie neturtinę žalą, o ir paties susirašinėjimo kaip įrodymo patikimumas kelia klausimų.

Savo nekaltumą įrodinėjęs vyriškis Vilniaus apygardos teismo neįtikino – teisėjai Daiva Kazlauskienė, Stasys Lemežis ir Ugnius Trumpulis atmetė nuteistojo skundą, mat jo kaltę įrodė ne tik nukentėjusios moters parodymai.

Apie patirtą smurtą vilnietė telefonu pranešė savo pažįstamam, kuris vėliau moterį aplankė policijoje – teisme liudytojas patvirtino, kad auka buvo stipriai paveikta fizinio smurto. Nukentėjusiosios versiją pagrindė ir policijos pareigūnai, kuriuos iškvietė pats Deimantas S. Jiems atvykus į butą, apgirtęs vyras jau tikino, kad jam jokios pagalbos nereikia, moteris iš pat pradžių teigė, kad buvo išprievartauta, o apie smurto protrūkį bylojo kraujo dėmės.