V. Pranckietis mato dvi išeitis be vadovo liekančiai Aplinkos ministerijai

Viktoras Pranckietis ir Dalia Grybauskaitė
Viktoras Pranckietis ir Dalia Grybauskaitė
  © Greta Skaraitienė / Fotobankas
Alfa.lt | BNS
2019-02-11 11:53

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Aplinkos ministerija neturėtų likti be ministro iki prezidento rinkimų gegužę. Priešingos pozicijos laikosi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis bei premjeras Saulius Skvernelis.

V. Pranckietis, kaip pats tvirtino, su Dalia Grybauskaite pirmadienį susitiko savo iniciatyva ir, be Seimo pavasario sesijos darbų, aptarė ir situaciją dėl aplinkos ministro, kai prezidentei atmetus siūlytą kandidatę S. Skvernelis naujos kanidatūros su ja žadėjo nebederinti.

Su premjeru V. Pranckietis tvirtino šį klausimą aptaręs dar ketvirtadienį.

„Jis sakė, kad kol kas kitų kandidatų nenumato teikti. Manau, kad galima būtų ją (krizę – BNS) spręsti dviem būdais: vienas – skirti ministrą ir nebetęsti tokio beministrinio žygio, kitas būdas – galėtume galbūt kalbėti apie tai, kad ministerijos funkcijos išdalijamos kitoms ministerijoms“, – sakė V. Pranckietis.

„Manau, kad nuosekliai, tai turėtų (ministerija – BNS) dirbti su ministru“, – pridūrė Seimo vadovas.

V. Pranckietis į Seimą pateko su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjūdžiu (LVŽS). Partijos pirmininkas LRT prieš kelias dienas tvirtino, kad bendraujant su prezidente „premjerui nereikia tarpininkų“, o V. Pranckiečio norą kalbėtis su prezidente įvardijo kaip pozicijos, kurioje jis galėtų atrodyti svarbus ir reikalingas, ieškojimą. S. Skvernelis LRT savaitgalį taip pat pareiškė, kad nei jam, nei prezidentei tarpininkų nereikia.

„Man nereikia ieškoti ypatingos vietos, kažkokio savęs atradimo. Esu Seimo pirmininkas, turiu tam tikrų įsipareigojimų prieš žmones ir prieš valstybę, kad valstybėje būtų daugiau ramybės“, – LVŽS pirmininko kritiką komentavo jis.

Patarėjas: D. Grybauskaitė vertina V. Pranckiečio konstruktyvumą

Savo ruožtu prezidentės patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė tikino, kad prezidentė „vetina Seimo pirmininko konstruktyvumą, jo brandžią laikyseną dirbtinai kurstomo konflikto atžvilgiu“.

„Prezidentės ir Seimo pirmininko tiek darbiniai, tiek žmogiški santykiai yra geri ir gražūs. Prezidentė su Seimo pirmininku sutarė, kad rinkimų kampanijos laikotarpiu ypač svarbu išlaikyti konstruktyvumą ir vengti nepamatuotų populistinių sprendimų įstatymų leidyboje“, – tikino jis.

Praėjusią savaitę D. Grybauskaitė atsisakė aplinkos ministre skirti „socialdarbietę“ teisingumo viceministrę Irmą Gudžiūnaitę, nurodžiusi, kad kandidatė neturi reikiamos dalykinės patirties ir susitikime su šalies vadove nepademonstravo vadovavimui aplinkos apsaugos sektoriui reikiamų žinių bei kompetencijos.

Premjeras S. Skvernelis savo ruožtu pareiškė nebesitikintis su prezidente suderinti aplinkos ministro kandidatūros ir iki prezidento rinkimų neteiks naujos.

Laikinai aplinkos ministro pareigas nuo gruodžio pradžios, kai S. Skvernelis iš šių pareigų atleido Kęstutį Navicką, eina energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Iš valstiečių frakcijos ir valdančiosios koalicijos savaitgalį pasitraukus Nagliui Puteikiui, formaliai valdančiąją koaliciją sudaro trapi 71 balso dauguma bei Seimo pirmininko balsas. V. Pranckietis sako, kad, nepaisant šio politiko sprendimo, valdantieji „turėtų turėti užtikrintą daugumą, kad sprendimai būtų priimami“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

V. Pranckietis mato dvi išeitis be vadovo liekančiai Aplinkos ministerijai

Viktoras Pranckietis ir Dalia Grybauskaitė