Prezidento rinkimuose dalyvausiantis M. Puidokas: santykių su Rusija nebuvimas – prasta strategija

Mindaugas Puidokas
Mindaugas Puidokas
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
Alfa.lt
2019-02-11 11:05

Seimo narys Mindaugas Puidokas apsisprendė dalyvauti prezidento rinkimuose ir stabdo narystę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS). Tai politikas pranešė pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje.

Politikas sulaukė kelių dešimčių visuomenės narių viešo kreipimosi į jį, raginant dalyvauti prezidento rinkimuose. 

„Stabdau savo įgaliojimus LVŽS, nes dalyvausiu prezidento rinkimuose“, – pirmadienį per spaudos konferenciją Seime sakė M. Puidokas.

Seimo narys teigia, kad kaip prezidentas valdytų šalį siekdamas dialogo ir kompromisų, o užsienio politikoje tiestų „geopolitinius tiltus“.

„Turime būti tie, kurie padeda savo strateginiams partneriams JAV ir Vakarų Europoje tiesti politinių sprendinių tiltus su Baltarusija ar Rusija, nes mes šioje srityje turime daugiausia žinių, istorinės patirties ir kultūrinio supratimo“, – sakė M. Puidokas.

„Baltarusijos izoliavimas ar santykių su Rusija nebuvimas taip pat yra prastas strateginis sprendimas, kuris veda į nulinius rezultatus. Būtina tiesti tiltus, o ne statyti aklinus barjerus“, – pridūrė Seimo narys.

39-erių parlamentaras, kuriam kovo mėnesį sukaks 40, sakė nesibaiminantis dėl to, jog neturint partijos paramos jam nepavyks surinkti 20 tūkst. parašų, reikalingų prezidento rinkimams.

„Neskirstau ir niekad neskirsčiau žmonių pagal partijas, yra daugybė nuostabių žmonių visose partijose, kuriems rūpi Lietuva. Lietuva negali būti partija, prezidentas negali būti vienos partijos ar kažkokios krypties atstovas – prezidentas turi būti tas, kuris telkia ir visus vienija“, – kalbėjo M. Puidokas.