Išpuolis peiliu Baltarusijos mokykloje: žuvo mokytoja ir mokinys
Papildyta 13.05

Peilis
Peilis
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2019-02-11 09:17

Ankstų pirmadienio rytą Stolpcų miestą (Minsko sritis, Baltarusija) sukrėtė šiurpi tragedija.

Apie 8.05 val. vietos vidurinėje mokykloje į vieną klasių įžengęs mokinys smeigė mokytojai į kaklą, o tada puolė kitus vaikus.

Istorijos mokytoja Marina Parchimovič ir vienas 17-metis mokinys žuvo. Dar mažiausiai du vaikai sužeisti.

„Preliminariai nustatyta, kad 15-metis paauglys atvyko į mokyklą, paliko kabinete kuprinę ir išėjo. Kiek vėliau jis sugrįžo ir smogė peiliu 50 metų istorijos ir sociologijos mokytojai, o po to – dviem ją gynusiems bendraklasiams“, – informavo Tyrimų komiteto atstovai.

Pasak jų, moteris mirė įvykio vietoje, o sužeisti 15 ir 16 metų mokiniai buvo hospitalizuoti, bet pavojaus jų gyvybei nėra.

reklama

Pasak teisėsaugos institucijos, po incidento paauglys išėjo iš klasės ir įėjo į kitą kabinetą, kur mirtinai subadė 17-metį. Tuomet įtariamasis paliko mokyklą ir pamėgino sprukti iš įvykio vietos.

„Sulaikius paauglį buvo aptiktas įtariamas nusikaltimo įrankis – peilis“, – konstatavo Tyrimų komitetas.

Įtariamas užpuolikas – 10 klasės mokinys Vadimas Miloševskis. Jis apibūdinamas kaip ramus ir nekonfliktiškas, kilęs iš paprastos šeimos. 

Nėra aišku, kas išprovokavo berniuko smurtinius veiksmus. Nepatvirtintais duomenimis, tai galėjo būti konfliktas su žuvusiu 11-toku, kurį prieš tai galėjusi užsistoti mokytoja.

Tyrėjai atliko kratų ir apžiūrėjo paauglio namus, kur konfiskavo kompiuterinės technikos ir kitos elektronikos. Šiuo metu apklausiami liudininkai ir mokinio tėvai.

reklama

„Tyrėjai prašys prokuroro skirti įtariamajam kardomųjų priemonių“, – pažymėjo Tyrimo komitetas.

Stolpcai yra įsikūrę už 65 km į pietvakarius nuo Minsko, dešiniajame Nemuno krante, prie kelio Minskas–Baranovičiai. Rajono centre gyvena beveik 17 tūkst. žmonių.