Poliklinikos direktoriaus kėdė vilioja labiau nei Kultūros skyriaus vedėjo

Panevėžio miesto poliklinika
Panevėžio miesto poliklinika
  © M. Garuckas

Į savotišką krizę dėl tuščių įstaigų vadovų kėdžių patekusi Panevėžio savivaldybė gali guostis sulaukusi pretendentų dalyvauti konkursuose į du svarbius postus.

Varžytis dėl Panevėžio miesto poliklinikos direktoriaus kėdės paraiškas pateikė trys kandidatai, į savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėjus taikosi du.

Išrinks vėliausiai kovą

Miesto poliklinika direktoriaus neturi nuo pernai birželio, kai baigėsi nuo pat jos įkūrimo, 1998-ųjų, vadovavusios Irenos Čeilitkienės antroji kadencija. Visgi savivaldybė konkursą laisvai vietai užimti paskelbė tik artėjant sausio pabaigai. Pretendentų į šias pareigas dokumentų priėmimas baigtas ketvirtadienį.

reklama

Savivaldybės Vidaus administravimo skyriaus vedėjos Sonatos Vizorienės teigimu, naujas poliklinikos vadovas turėtų būti išrinktas vėliausiai iki kovo 5 d.

Iš kandidatų reikalaujama ne mažiau kaip dvejų metų vadovaujamo darbo patirties ir biomedicinos ar socialinių mokslų srities aukštojo universitetinio arba jam prilyginto išsilavinimo – magistro kvalifikacinio laipsnio. Pretendentas į poliklinikos direktorius privalo išmanyti teisės aktus, e. sveikatos politiką, sistemos veikimo principus ir pan. Taip pat turėjo pateikti savo, kaip poliklinikos vadovo, veiklos programą.

Įstatyme numatyta, jog sveikatos priežiūros įstaigų, kuriose dirba 11 ar daugiau medicinos praktikos licenciją turinčių gydytojų (jas turi šeimos gydytojai, antrinio lygio specialistai), vadovams taikoma penkerių metų kadencija. Su naujuoju poliklinikos vadovu būtų pasirašoma terminuota sutartis.

Mažėja norinčiųjų

reklama

Savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėjo pareigoms eiti sausio pabaigoje paskelbtas jau antras konkursas. Vakar buvo paskutinė diena pateikti dokumentus. Ryte juos buvo atnešę tik du pretendentai. Nusiteikusiems vadovauti Panevėžio kultūrai privalu turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą, ne mažiau kaip trejus metus darbo patirties ir ne mažiau kaip metus darbo patirties struktūrinio padalinio veiklos organizavimo srityje. Pasak S. Vizorienės, pretendentai dar turės išlaikyti vadovavimo gebėjimų testus. Paskutinė konkursui numatyta diena – balandžio 20-oji, tačiau jis gali įvykti ir anksčiau.

S. Vizorienės teigimu, pastaruoju metu daug konkursų į laisvas darbo vietas neskelbta, tačiau, anot jos, matyti, kad pretendentų gretos akivaizdžiai mažėja.

„Iš praktikos matome, kad visuose konkursuose labai mažėja dalyvių skaičius – tiek į specialistų vietas, tiek į valstybės tarnybą. Turime problemą ir su švietimo įstaigų vadovų paieška“, – sako vedėja.