Kaip teisingai virti kruopas

Avižinė košė
Avižinė košė
vmarkus.lt
2019-02-11 15:01

Kad pieniška ryžių košė būtų puikaus skonio ir švelnios tekstūros, užvirinkite 1 l pieno, įdėkite druskos ir cukraus pagal skonį, po to įberkite 1 stiklinę nuplautų apvalių ryžių. Virkite 2–3 minutes, paskui nukelkite nuo ugnies ir šiltai apklokite. Po 30 minučių košė paruošta valgyti!


Košė

Košė© Socialiniai tinklai

Grikių kruopas galima mirkyti per naktį, o ryte pakanka pakeisti vandenį, praplauti ir užvirinti. Klasikinis grikių kruopų virimo receptas be išankstinio užmerkimo: į vandenį įberkite grikių kruopas santykiu 2:1, užvirinkite, nuimkite nuo ugnies ir šiltai apklokite 15 minučių.


Košė

Košė© Socialiniai tinklai
Avižiniai dribsniai bus minkštesni ir skanesni, jeigu pasigaminsite juos iš vakaro ir paliksite pusryčiams. 8 valgomiesiems šaukštams avižinių dribsnių paimkite 1 l pieno, užvirinkite, nuimkite nuo ugnies ir šiltai apklokite. Ryte košę reikės tik pašildyti. 


Košė

Košė© Socialiniai tinklai

Klaidinga manyti, kad manų košė turėtų būti beriama į verdantį pieną. Košė bus skanesnė ir neturės gumuliukų, jeigu 4 valgomus šaukštus manų kruopų užpilsite litru pieno ir maišydami užvirinsite. Po 2 minučių puodą nukelkite nuo ugnies, uždenkite dangčiu ir palikite 20 minučių.


Košė

Košė© Socialiniai tinklai

Kukurūzų košė – turbūt vienintelė iš mūsų sąrašo, kurią reikia ilgai virti – 30 minučių. 1 stiklinei kruopų paimkite 2,5 stiklinės vandens. Berti kruopas reikėtų į verdantį vandenį. Dažnai ši košė gaminama orkaitėje: užpilkite nuplautas kruopas verdančiu vandeniu, įberkite druskos, cukraus, razinų pagal skonį, uždenkite dangčiu ir 40 minučių pašaukite į orkaitę, įkaitintą iki 180 laipsnių. Vėliau išimkite puodą, išmaišykite košę ir palikite orkaitėje dar 10 minučių.


Košė

Košė© Socialiniai tinklai