Ar konfliktą tarp valdančiųjų ir prezidentės pajėgus užglaistyti V. Pranckietis?

Alfa.lt
2019-02-07 18:30

Prezidentei ir premjerui bei valdančiosios koalicijos lyderiui tarpusavyje svaidantis žaibais, trečiasis pagal rangą šalies politikas – Seimo pirmininkas – kol kas laikosi nuošalyje. Viktoras Pranckietis sako, kad jo galimybės šioje situacijoje ribotos ir priduria, kad savo retorikoje tokių epitetų, kurie pastarosiomis dienomis girdimi iš šalies vadovų, jis tikrai vengtų.

V. Pranckietis teigia, kad jo politikos etalonas – Valdas Adamkus, kurį dažnas prisimena kaip nuosaikų ir į kompromisų paieškas linkusį prezidentą. Tačiau prošvaisčių kompromisams bei taikai Sauliaus Skvernelio ir Dalios Grybauskaitės santykiuose kol kas nematyti. Ugnį kursto ir Ramūnas Karbauskis, ketvirtadienį pasisakęs, jog atmetusi Irmos Gudžiūnaitės kandidatūrą į Aplinkos ministerija ji pasityčiojo iš premjero ir sulaužė nerašytą taisyklę.

Ar į tai galėtų įsiterpti Seimo pirmininkas? Ketvirtadienio laidoje „Alfa taškas“ jis teigė bandysiantis tai padaryti, bet pripažino turintis tik vieną įrankį.

„Konstitucinio vaidmens aš čia jokio neturiu, galiu tik kaip asmuo, kaip užimantis pareigas asmuo kalbėti, tartis. Kol kas mes kalbame tik viešojoje erdvėje, dar reikės asmeniškų susitikimų tam, kad galėtume asmeniškai kalbėtis“, – sakė V. Pranckietis. Jis šią situaciją pavadino „spręstina“.

Jo manymu, šiuo metu reikėtų nuleisti garą abiems pusėms. Apie nepaskirtąją kandidatę I. Gudžiūnaitę V. Pranckietis sakė išsamios nuomonės neturintis, o nuo atsakymo, ar valstybei nėra žalinga situacija, kurią numato valdantieji – jog naujo ministro iki birželio neatsiras – Seimo pirmininkas išsisuka, teigdamas, kad tai yra premjero atsakomybės klausimas.

„Jeigu ta situacija tenkina ir Vyriausybės vadova, tai tokia situacija kol kas ir tęsis“, – pažymėjo V. Pranckietis.

Buvusių ir esamų frakcijos kolegų vis sukritikuojamas R. Karbauskis, anot Seimo pirmininko, yra sukalbamas žmogus, nors ir užsispyręs. Jis Alfa.lt studijoje teigė, kad partijos pirmininko nuomonę pakeisti sunku, bet pridūrė, kad pats esą ne kartą yra tai padaręs.

„Argumentų kalbą jis irgi supranta, jis – racionalus žmogus“, – sakė V. Pranckietis.

Visas laidos „Alfa taškas“ pokalbis su Seimo pirmininku – vaizdo įraše.