R. Karbauskis prezidentės sprendimą vadina pasityčiojimu iš S. Skvernelio, naujo ministro net nesiūlys

R. Karbauskis
R. Karbauskis
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
Alfa.lt | BNS
2019-02-06 12:35

Valdančiųjų valstiečių ir žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad atmesdama kandidatę į aplinkos ministrės pareigas prezidentė Dalia Grybauskaitė daro „politinį šou“ ir bando pakenkti premjerui Sauliui Skverneliui. Naujo ministro valdančioji koalicija siūlyti net neketina, kol po rinkimų nepasitrauks pati prezidentė.

Pasak R. Karbauskio, ministras pirmininkas Irmą Gudžiūnaitę kandidate pateikė tik po to, kai tai iš anksto suderino su šalies vadove. Taip trečiadienį ryte teigė ir S. Skvernelis.

Valstiečių ir žaliųjų lyderio teigimu, prieš tai šalies vadovei buvo pateikta ne viena kandidatūra. „Tai, kas įvyko, yra pasityčiojimas atviriausia forma iš premjero ir iš to susitarimo, kad niekada premjeras neįvardija asmens, kol tas asmuo nėra patvirtinamas“, – BNS sakė R. Karbauskis.

„Prezidentė, pasityčiodama iš premjero, dar tai panaudojo kaip kažkokį rinkimų žingsnį, kaip pažeminti premjerą, kad jis pateikė netinkamus kandidatus“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis sakė manantis, kad prezidentės žingsnis gali būti susijęs su premjero kandidatavimu prezidento rinkimuose. „Jos pavardė nebūtų nuskambėjusi, jeigu prezidentė nebūtų pasakiusi, kad ji tiks“, – teigė politikas.

Jis antrino premjerui, kad naujas kandidatas į aplinkos ministrus siūlomas nebus.

„Viskas. Šito žaidimo mes nežaisime. Mes turime vienu ministru mažiau, bet pavaduojantis yra kitas ministras, ir aš manau, kad laikotarpiu iki birželio mėnesio to turėtų pakakti. Susitvarkys Vyriausybė ir be vieno ministro. Daugiau tyčiotis iš savęs neleisime“, – sakė R. Karbauskis. 


Dalia Grybauskaitė ir Irma Gudžiūnaitė

Dalia Grybauskaitė ir Irma Gudžiūnaitė© Irmantas Gelūnas / Fotobankas

Tokios pat pozicijos laikosi ir koalicijos partneriai socialdarbiečiai

„Manyčiau, kad čia yra visiškai logiška. Jeigu premjeras toliau teikia kandidatūras, o jos atmetinėjamos, tai diskredituoja pačią Vyriausybę. Nemanau, kad tai reikėtų tęsti. (...) Juoba kad rinkimų kampanija de facto prasidėjusi. Dabartinės valstybės vadovės nuostatas mes žinome, greičiausiai premjero pasirinkimas neteikti yra teisingas““, – trečiadienį BNS sakė Gediminas Kirkilas.

Pasak G. Kirkilo, I. Gudžiūnaitės pasirinkimas buvo geras vien dėl to, kad ji nėra susijusi su Aplinkos ministerijoje esančiais interesų klanais.

„Galvojame, kad nepatirtis aplinkosaugoje kaip tik buvo pranašumas šitos kandidatės į ministrus. Ji nebuvo susijusi su jokiais klanais, kurių yra nemažai šitoje ministerijoje. Kaip tik čia ir buvo, manau, premjero pagrindinis tikslas“, – BNS dėstė LSDDP lyderis.


Gediminas Kirkilas

Gediminas Kirkilas© Fotobankas

Anot jo, kitas I. Gudžiūnaitės privalumas buvo teisininkės išsilavinimas ir patirtis. „Ji yra teisininkė, aplinkosaugos srityje jau dabar yra nemažai direktyvų, ir ateis dar direktyvos – žiedinė ekonomika ir kitos. Čia reikės daug teisės aktų. Be to, turime nemažai ginčų su Briuseliu. Ši kandidatė, dirbusi ten, turėjo galimybę pasireikšti“, – sakė G. Kirkilas.

Jis pabrėžė, kad premjeras turi teisę rinktis savo komandą: „Prezidentas dalyvauja skyrime ir neskiria tik tuo atveju, jeigu yra kokie nors labai rimti argumentai. Šiuo atveju jų nebuvo“, – sakė politikas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.