M. Puidokas neišsižada kritikos R. Karbauskiui: jį pakeitė išbandymas valdžia

Alfa.lt
2019-01-30 18:33

Ramūną Karbauskį su Vladimiru Leninu palyginęs Mindaugas Puidokas neišsižada teiginio, jog valdančiojoje partijoje vidinės demokratijos stinga. Be to, jam pritariančių esą yra ir daugiau. Seimo narys per pastaruosius dvejus metus sako pastebėjęs, kad išbandymas valdžia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiui neišėjo į naudą.

„Mūsų lyderis nori tapti vienvaldžiu, pats rinktis vicepirmininkus ir visų kadencijas prailginti iki 4 metų. Rašo apie tai laiškus kaip Leninas iš Gorkų partijos nariams ir iš anksto „demokratiškai“ įvardina, ką nori matyti vadovybėje“, – savaitgalį vykusiame LVŽS suvažiavime kalbėjo M. Puidokas.

Pagrindinės minties M. Puidokas neatsisako ir nulipęs nuo tribūnos – trečiadienį laidoje „Alfa taškas“ parlamentaras dar kartą sukritikavo R. Karbauskį, bet pridūrė, kad jį gerbia už į aukštumas iškeltą partiją.

„Tos žinutės tikslas buvo supurtyti tiesiog tiek partijos lyderį, tiek kolegas, kad jie pamatytų, kad jeigu mes nueisime tuo vienvaldystės keliu, kuriuo nuėjo konservatorių partija, įtvirtinusi Landsbergių dinastiją savo valdžios piramidėje, tai yra blogas kelias“, – laidoje dėstė M. Puidokas.

Jis tikino sulaukęs daug palaikymo dėl to, jog kalba apie „problemas ir skaudulius“ organizacijoje.

„Išbandymas labai didele valdžia iš tiesų daro kiekvienam žmogui poveikį. Ir, ko gero, ir šiuo atveju tam tikras poveikis buvo. Ir dėl to aš mėginau visais būdais vidiniais kanalais, neidamas į viešumą, padaryti viską kaip komandos žmogus, kad būčiau išgirstas ir kad mūsų vadovas suprastų, jog reikalinga komanda“, – sakė M. Puidokas. Jo teigimu, neigiamos R. Karbauskio savybės „stiprėjo laipsniškai per šiuos dvejus metus“, valstiečiams laimėjus Seimo rinkimus.

Vienišas dėl savo pažiūrų M. Puidokas sako nesijaučiantis. Parlamente esą didesnioji frakcijos dalis pritartų, kad rinkimų programa galėtų ir turėtų būti įgyvendimana geriau. Tiesa, kritiškas kai kuriems vadovybės sprendimams buvęs jo kolega Tomas Tomilinas atsiribojo nuo M. Puidoko kategoriškų pareiškimų.

„Aš labai gerbiu jo tokią konservatyvesnę nuomonę dėl vieno ar kito klausimo, bet tai, kaip jis ją pateikia, kaip jis gana dirbtinai sukuria tam tikras isterijas, man tikrai nepriimtina, aš atvirai sakau. Tikrai tas nepasitikėjimo kėlimas institucijomis ypač jautrioje srityje buvo jo klaida, mano požiūriu, ir aš tai atvirai jam visada sakiau ir sakysiu“, – šią savaitę LRT sakė T. Tomilinas.

M. Puidoko manymu, kai kurias sprendimų priėmimo klaidas parlamente lėmė būtent tai, kad įsiklausymo frakcijoje stinga. Ką darys, jeigu jo neatsiras daugiau, politikas neatskleidžia, bet užsimena.

„Laukiu iki penktadienio partijos pirmininko R. Karbauskio atsakymo, ir penktadienį bus spaudos konferencija Seime. Tikiuosi, kad esmines savo mintis ir išsakysiu joje apie tolimesnius ketinimus“, – laidoje sakė M. Puidokas.

Visas pokalbis su Seimo nariu M. Puidoku – laidos „Alfa taškas“ vaizdo įraše.