B. Ropė: R. Karbauskis teisus ne visada, bet padarė labai daug

Savaitgalį dėmesio centre atsidūrusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suvažiavime į rinkimus deleguotas ne tik Saulius Skvernelis – valdančioji partija į Europos Parlamentą (EP) siunčia jame jau apsipratusį, kadenciją bebaigiantį Bronį Ropę. Nedažnai Lietuvoje matomas politikas Briuselyje ir Strasbūre nusiteikęs rūpintis visų pirma šalies ūkininkų interesais, o paklaustas apie savos partijos „ūkį“ sako, kad Ramūnas Karbauskis, nors galbūt ne visada teisus, jame tvarkosi gerai.

2014 m. prezidento rinkimuose dalyvavęs B. Ropė, kaip ir kiti kandidatai, liko tankiame Dalios Grybauskaitės šešėlyje. Kitaip negu anąkart, valstiečių ir žaliųjų lūkesčiai dabar kur kas didesni, o jų atstovas kalba užtikrinčiau ir įžūliau.

B. Ropė sako nemanantis, kad premjero pasisakymas, jog „atėjo laikas šaltuose valstybės vadovo rūmuose girdėti krykštaujančių vaikų juoką, jausti šeimos šilumą“, yra nukreiptas prieš Ingridą Šimonytę.

„Aš suprantu šį jo pasakymą ne kaip priekaištą kitiems, bet kaip vertybę, kuri yra, kuri reikalinga valstybei ir kuri turi savo ateitį, kuria reikia rūpintis. (...) Galbūt per daug ambicingai prisitaiko sau, kaip I. Šimonytė bandė sau prisitaikyti ar Nausėda bandė surasti, ką jam prisitaikyti iš to suvažiavimo“, – Alfa.lt studijoje kalbėjo B. Ropė.

LVŽS senbuvis nepritaria Tomui Tomilinui, kurio nuomone, partijoje galėtų būti daugiau demokratijos. Tokią pastabą pastarasis išsakė praėjusią savaitę. Nesutinka jis ir su tuo, kad prastas simptomas yra pirmininko agitacija už vieną iš pretendentų atstovauti partijai prezidento rinkimuose – R. Karbauskis nedviprasmiškai pasisakė už S. Skvernelį, ne Viktorą Pranckietį, kuris, atrodo, neslėpė dėl tokios situacijos kartėlio, tačiau žurnalistams tarstelėjo, kad „pirmininkas visada teisus“.

„Aš taip nemanau. Aš manau, kad pirmininkas labai daug dirbo, kai partija buvo labai neženkli Lietuvoje. (...) Kad pirmininko veikla ir sprendimai kažkuo pakenkė partijai, aš tikrai nesakyčiau taip“, – teigė B. Ropė, priminęs visuomenės nuomonės apklausas apie palankumą partijoms.

Kaip kandidatas EP rinkimuose B. Ropė teigia sieksiantis, jog Lietuvos žemdirbiai nebūtų diskriminuojami – kad šiems skiriamos ES išmokos priartėtų prie bendrijos vidurkio. Dabartinė situacija, jo manymu, yra nepateisinama ir neatitinka ankstesnių susitarimų, nors Europos Komisija ir kai kurie ekspertai nurodo, jog žemė ir darbo jėga mūsų šalyje yra pigesnė nei Vakaruose, kur išmokos didesnės.

„Tokios informacijos yra daug, kad žemė pigesnė, bet žemės kasdien neperki. Gamybos išlaidos, Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas atliko analizę visų ES šalių, (...) jos yra vienos iš didesnių, palyginus pagal Europos vidurkį. Nes Lietuvoje, kaip ir kitose naujose šalyse ir Baltijos šalyse, reikia daug investuoti kuriant ūkius. Vokietijoje, Olandijoje, toje pačioje pačioje Švedijoje ūkiai sukurti jau prieš daug dešimtmečių, jie yra tik tobulinami, modernizuojami, o mums reikia iš esmės praktiškai pertvarkyti ir iš naujo sukurti“, – dėstė pašnekovas.

Visas pokalbis su EP nariu B. Rope – Alfa.lt vaizdo įraše.