Valstiečiai pirmininko rinkimuose intrigos nesukūrė

Valstiečiai renka partijos pirmininką
Valstiečiai renka partijos pirmininką
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
BNS
2019-01-26 13:26

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis šeštadienį buvo perrinktas valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku.

Jis į šias pareigas kandidatavo vienintelis.

Už R. Karbauskio kandidatūrą balsavo visi Prienuose vykstančio suvažiavimo delegatai, išskyrus du partiečius.

„Mūsų laukia labai svarbūs metai, ketveri rinkimai, (...) darbų tikrai bus nemažai, bet aš tikiu, kad mes bendromis pastangomis galime laimėti visuose rinkimuose“, – sakė parlamentaras.

„Šnekant apie demokratiją, aš tikrai nesidžiaugiu, kad buvau vienintelis kandidatas, bet jeigu taip buvo išspręsta, taip jau yra“, – pridūrė jis.

Politikas taip pat paprašė partijos ir visuomenės paramos renkant parašus, siekiant gegužę surengti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo.

Šių metų pradžioje Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo 18 piliečių iniciatyvinę grupę privalomajam referendumui surengti.

Siūlymą mažinti parlamentarų skaičių iki 121 „valstiečiai“ motyvuoja sumažėjusiu šalies gyventojų skaičiumi. 1992 metais, kai buvo priimta Konstitucija, Lietuvoje gyveno 3,7 mln. gyventojų, šiuo metu – 2,8 milijono.

R. Karbauskis taip pat pranešė, kad sieks, jog Seimas referendumą paskelbtų pats.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi didžiausią frakciją Seime, susidarančią iš 54 narių. Savivaldybėse „valstiečių“ atstovai turi keturis merus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.