R. Karbauskis siūlo keisti liepos 6-osios šventinį pavadinimą

Ramūno Karbauskio spaudos konferencija
Ramūno Karbauskio spaudos konferencija
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2019-01-23 10:45

Seimo narys Ramūnas Karbauskis teikia įstatymo pataisą, kuria liepos 6-ajai nori suteikti naują šventinį pavadinimą. Įprastai ši diena minima kaip Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.

Tačiau valstietis R. Karbauskis siūlo praplėsti šį šventinį pavadinimą ir liepos 6-ąją siūlo minėti kaip Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) dieną.

Remiantis aiškinamuoju raštu, įstatymo projektas parengtas siekiant parodyti ir ugdyti išskirtinę pagarbą Tautiškai giesmei, Lietuvos Respublikos himnui, bei skatinti jau daugiau kaip dešimtmetį puoselėjamą tradiciją, kada liepos 6 d. 21 val. Lietuvos piliečiai visame pasaulyje ir Lietuvoje renkasi miestų aikštėse, skveruose, bendruomenėse, ant piliakalnių, įvairiose valstybės raidai reikšmingose istorinėse vietose ir gieda Tautišką giesmę.

„Tautinės giesmės paminėjimas Valstybės dienos šventės metu skatintų puoselėti istorinę atmintį, o kartu su Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimui atminti skirtais renginiais skatintų pasididžiavimą valstybės simboliais, dar labiau stiprintų Lietuvos visuomenės pilietinę savimonę, kurią įkvepia Lietuvai svarbios istorinės datos, įvykiai ir istorinės asmenybės“, – teigiama įstatymo projekte.

Taip pat priduriama, kad įstatymo įgyvendinimas paskatins verslą šiai progai gaminti suvenyrus, knygų leidybą, meninę kūrybą, skatins turizmo verslą, garsins Lietuvą pasaulyje.