Baltarusija dvelkiančios aukos valstiečiams premjero negąsdina: fiziniai asmenys gali remti

Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
Saulius Skvernelis ir Ramūnas Karbauskis
  © Edvard Blaževič

Premjeras Saulius Skvernelis nemano, kad su Baltarusija siejamų verslininkų parama valstiečių ir žaliųjų partijai savivaldos rinkimuose kelia grėsmę. Pasak ministro pirmininko, svarbiausia vertinti reputaciją.

„Kiek girdėjau, yra parama fizinių asmenų savivaldos rinkimams, ne partijos parama. Kai kurie iš tų asmenų dalyvauja rinkimuose patys. Tai vienintelė galimybė fiziniam asmeniui taip pat paremti savo rinkimų kampaniją, o priimti lėšas ar ne, sprendžia partija“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

Pasak jo, fiziniams asmenims remti politines partijas įstatymai netrukdo, parama turėtų būti vertinama pagal aukojančiųjų reputaciją. Jei nėra problemų su teisėsauga, o reputacija be juodų dėmių – parama galima.

„Fiziniai asmenys gali remti. O fiziniai asmenys turėtų būti vertinami pagal jų reputacinius dalykus – teisti ar turi problemų su teisėsauga, ir tada automatiškai būtų kiti sprendimai. Galiausiai, sprendžia skyrius, kuris yra savarankiškas. Kiek žinau, yra viena sąskaita, ir į tą sąskaitą fiziniai (asmenys) paramą teikia“, – aiškino Vyriausybės vadovas. 

Alfa.lt primena, kad LRT trečiadienį skelbė tyrimą, kuriame nustatyta, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) aukoja fiziniai asmenys, vieni su kitais susiję per baltarusiškų trąšų krovos ir pervežimo bendroves. Įmonės susijusios su LVŽS vadovo Ramūno Karbauskio verslais.

Valstiečių ir žaliųjų kišenes po 8,8 tūkst. eurų papildė Igoris Udovickis ir jo žmona Olga. Verslininko įmonei anksčiau neleista plėstis strateginiame Klaipėdos uoste. Tokią pat sumą valstiečiams paaukojo ir birių krovinių terminalui vadovaujantis Vidmantas Dambrauskas bei įmonės „Fertimara“ akcininkas Leonidas Bergeris. Pastarieji asmenys yra valstiečių kandidatai į Klaipėdos miesto savivaldybę LVŽS sąraše.

Antradienį buvo užfiksuota, kad R. Karbauskis Seimo posėdžių salėje su premjeru dalijosi trečiadienį pasirodžiusiame straipsnyje minimomis pavardėmis. Opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kreipėsi į premjerą ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, prašydamas įvertinti paskelbtus faktus.

„Atskleista informacija, kad su Baltarusijos nacionalinio saugumo struktūromis susijusių verslininkų partneriai, kurių įmonių veikla Lietuvos institucijų įvertinta kaip neatitinkanti nacionalinio saugumo interesų, didžiulėmis sumomis remia valdančiąją ir Vyriausybę kontroliuojančią partiją, kelia didelį susirūpinimą tiek dėl politinių grėsmių nacionaliniam saugumui, tiek dėl galimos prekybos poveikiu“, – pranešime žiniasklaidai rašo G. Landsbergis.