Per protestus prie sienos Izraelio pajėgos nušovė palestinietę

Protestai prie Gazos Ruožo sienos
Protestai prie Gazos Ruožo sienos
  © SCANPIX
BNS
2019-01-11 19:45

Izraelio pajėgos penktadienį nušovė vieną palestinietę per naujus protestus Gazos Ruože prie sienos su žydų valstybe, pranešė islamistų judėjimo „Hamas“ valdomo anklavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerijos atstovas Ashrafas al Qudra sakė naujienų agentūrai AFP, kad per demonstraciją, vykusią į rytus nuo Gazos miesto, moteris buvo nušauta į galvą.

A. al Qudra nurodė, kad auka tapo 43 metų Amal al Taramsi. Atstovas pridūrė, kad ji yra jau trečia moteris, žuvusi per panašius protestus, nusinešusius jau mažiausiai 241 palestiniečio gyvybę.

Izraelio kariškiai šio incidento kol kas nekomentavo, bet nurodė, kad apie 13 tūkst. palestiniečių dalyvavo audringose „riaušėse“ keliose pasienio vietose.

„Riaušininkai degino padangas ir svaidė akmenis, sprogstamuosius įtaisus ir granatas (Izraelio) karių ir Gazos Ruožo apsauginės tvoros link“, – sakė viena kariuomenės atstovė.

Kariai reagavo, „vadovaudamiesi standartinėmis veiksmų procedūromis“, pridūrė ji.

Vėliau Izraelio pajėgos smogė dviem „Hamas“ pozicijoms anklave. Vienas „Hamas“ saugumo šaltinis sakė, kad žmonės per šiuos smūgius nenukentėjo.

A. al Qudros pranešime sakoma, kad per naujausius protestus buvo pašauti mažiausiai 25 kiti palestiniečiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.