A. Lukašenka prabilo apie iššūkius Baltarusijos nepriklausomybei

A. Lukašenka
A. Lukašenka
  © SCANPIX
Alfa.lt | BNS
2019-01-11 18:11

Baltarusija turi būti pasiruošusi sudėtingiems ateinantiems dvejiems metams, per kuriuos gali būti mestas iššūkis šalies nepriklausomybei, penktadienį pareiškė prezidentas Aleksandras Lukašenka.

„Metai bus visiems skirtingi: kai kam – lengvi, kai kam – sunkūs. Tačiau drįstu tiksliai pasakyti, kad mūsų šaliai, mūsų liaudžiai ne vien 2019-ieji, bet ir 2020-ieji bus nelengvi. Tai – nelengvi metai, nes, pasakysiu atvirai, per šiuos dvejus metus mus labai smarkiai „bandys dantimi“. Konkrečiai – ar mes verti tokios nepriklausomybės, apie kurią visada ir visur kalbame“, – naujienų agentūra BelTA citavo prezidento žodžius per priėmimą, surengtą Naujųjų metų pagal Julijaus kalendorių išvakarėse.

„Ir turime būti pasiruošę atsakyti į šį klausimą. Esu visiškai įsitikinęs, kad rasime deramą atsakymą“, – pridūrė A. Lukašenka.

Alfa.lt primena, kad gruodžio pabaigoje A. Lukašenka dukart lankėsi Maskvoje, kur susitiko su Vladimiru Putinu aptarti sąjunginės valstybės sutarties įgyvendinimo. Šią sutartį, kurioje numatomos Minsko ir Kremliaus ekonominės ir iš dalies politinės jungtuvės, šalys pasirašė dar 1999 m.

Baltarusijos žiniasklaidoje susirūpinta, kad grįždama prie primirštos idėjos Rusija siekia išsiplėsti į Vakarus – esą Baltarusijos suverenumas gali būti galutinai atiduotas už pigesnę naftos žaliavą. Naftos produktų eksportas bei perdirbimas sudaro beveik trečdalį viso šalies eksporto, o Rusijai už tai mokama kaina kur kas žemesnė nei rinkoje, todėl Kremliui kilstelėjus kainą šalies ekonomika skęstų it kirvis ežere.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.