Liūdna diena homofobams: Konstitucinis Teismas iš dalies įteisino gėjų santuokas Lietuvoje

Lenkijoje ir Rumunijoje savaitgalį vyko daugybės dalyvių sulaukę gėjų paradai
Lenkijoje ir Rumunijoje savaitgalį vyko daugybės dalyvių sulaukę gėjų paradai
  © AFP

Penktadienis homofobams atnešė labai nekokių žinių – Konstitucinis Teismas (KT) paskelbė, kad užsienyje su lietuviais susituokę tos pačios lyties užsieniečiai turi teisę gyventi Lietuvoje.

Tokį sprendimą KT paskelbė po to, kai į šią instituciją kreipėsi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas, nagrinėjęs Danijoje prieš trejus metus su lietuviu susituokusio užsieniečio prašymą leisti gyventi Lietuvoje.


Konstitucinis Teismas

Konstitucinis Teismas© Dominykas Griežė

Migracijos departamentas šiam užsieniečiui nebuvo išdavęs tokio leidimo, motyvuodamas tuo, kad Lietuvoje tos pačios lyties asmenų nei santuoka, nei partnerystė nėra įteisinta. Tačiau galiausiai Seimas ir Migracijos departamentas sutiko, kad tokia santuoka, sudaryta užsienyje, gali tapti pagrindu užsieniečiui gauti leidimą gyventi Lietuvoje, nesuteikiant kitų teisių.

Toks KT sprendimas reiškia ne tik tai, kad su lietuviais susituokusiems tos pačios lyties užsieniečiams atveriamas kelias gauti leidimą gyventi Lietuvoje, bet ir tai, kad Lietuva pamažu priima ES teisės normas, leidžiančias sudaryti santuoką tos pačios lyties asmenims.