Į dešimtuką besitaikantis B. Vanagas kovoja ir su virusu: jaučiuosi kaip guminis

Benediktas Vanagas
Benediktas Vanagas
  © Rytis Šeškaitis
Alfa.lt
2019-01-11 00:40

Pirmoji maratoninė diena baigta. Dalyviai pasiekė finišo liniją ir dabar keliauja į didžiulę sporto salę, kur prisiglaus nakčiai. Nors miegoti teks ant plonyčio čiužinio, būtent mintis apie poilsį į finišą atvedė „General Financing team Pitlane“ ekipažą. Apsinuodijimas vis dar neapleidžia Benedikto Vanago kūno, tad pastarosios dvi dienos jo gyvenimą verčia lengvu pragaru.

„Preliminariai 18 vieta. Sunki diena, – dalijosi pilotas. – Nedaug, bet ypatingo lakumo smėlio, mano „mėgstamų“ „fesh-fesh“ dulkių ir pabaigai – akmenų, kurie nepalieka šansų sveikiems ratams. Neįsivaizduoju, kaip reikėjo važiuoti tą atkarpą ir nepažeisti ratų. Nemažai kasėmės, keitėme vieną pramuštą ratą, paskui pastebėjome, kad turime lengvai pažeistą padangą, kuri leidžia orą, tad teko ir ją pasikeisti. Tai nebuvo geriausia mūsų diena. Vaistai užmušė viruso simptomus, bet neturėjau vairavimo pojūčio – toks kaip guminis visas jaučiuosi, tai tik džiaugiuosi, kad pasiekėme finišą ir tikiuosi, kad ryt jau bus geriau.“

reklama
reklama

Paklausus, ar greičio ruože sutiko kitų, su problemomis susidūrusių pilotų, B. Vanagas buvo tiesmukas: „Matėme dulkes. Daug dulkių. Tik dulkes. Mes startavome paskui kamazą, jų greitis ribojamas iki 140 km/val., tad iš esmės viskas, ką mes šiandien matėme, buvo dulkės.“

Finišas dvidešimtuko ribose ir beveik dviejų valandų atsilikimas nuo lyderio šiuo metu leidžia „General Financing team Pitlane“ užimti 12 vietą bendroje įskaitoje. Nuo artimiausio konkurento čeko Martino Prokopo lietuvių ekipą skiria 39 sekundės, iki dešimtuko ribos – dešimt minučių, tad, nepaisydama sudėtingų važiavimo sąlygų ir B. Vanago savijautos, komanda išlaikė konkurencingą tempą.

Nors būta tikrai skaudaus reljefo, išvengta rimtų automobilio apgadinimų, tad, atlikę bazinius patikrinimus, šiandien „General Financing team Pitlane“ atstovai keliaus ilsėtis. Rytoj laukia antroji maratono diena. 345 kilometrai greičio ruožo ir dar 431 kilometras judėjimo bendro naudojimo keliais iš ekipažo pareikalaus paskutinių jėgų, tačiau mintis, kad po šio etapo lauks poilsio diena, motyvuoja. Penktadienį taip pat laukia masinio starto procedūra, kai dalyviai į trasą išleidžiami ne po vieną, o mažomis grupelėmis, tarsi mini „Drag“ varžybose. Taip pat organizatoriai žada parodyti tikrąsias regiono kopas, tad lengva vėlgi nebus.

reklama

Į dešimtuką besitaikantis B. Vanagas kovoja ir su virusu: jaučiuosi kaip guminis

Benediktas Vanagas
+5