Lietuvių diena Dakare: koją kišo smėlis, kanjonas ir liga, tačiau du iš trijų – jau finiše

Benediktas Vanagas
Benediktas Vanagas
  © Rytis Šeškaitis
Alfa.lt
2019-01-10 23:05

Ketvirtadienį Dakaro ralyje prasidėjo maratonu vadinamas etapas, po kurio prie technikos negalės liestis joks mechanikas – rytojaus etape lenktynininkai bus priversti startuoti su tik jų pačių pataisytais automobiliais ar kitomis transporto priemonėmis.

Tarp lietuvių anksčiausiai šįvakar finišavo Benediktas Vanagas, trasoje vis tik neišvengęs problemų. Preliminariais duomenimis 16-ąją vietą šiandien užėmęs „General Financing team Pitlane“ pilotas trumpam buvo užklimpęs smėlyje, o dar daugiau laiko jo ekipažas prarado po to, kai teko keisti prakiurusią padangą.

„Turėjome keletą nuotykių – buvome užklimpę, teko kastis. Ne pats smagiausias reikalas, ypatingai tada, kai nėra jėgų“, – po pirmosios greičio ruožo dalies kalbėjo B. Vanagas, pripažinęs, kad koją jam kiša ir sveikatos problemos – lenktynininkas yra apsirgęs.Finišą jau pasiekė ir Vaidotas Žala su Sauliumi Jurgelėnu – „Agrorodeo“ ekipažo atstovai kol kas rikiuojasi 19-ti. Jiems ketvirtajame etape taip pat netrūko rūpesčių – dar prieš antrąją etapo dalį komandos nariams jie pranešė, kad buvo užklimpę.

„Praradome nemažai laiko įstrigę siaurame kanjone. Kelią pastojo užsikasęs keturratis ir du motociklai. Tada užsikasėme ir mes“, – sakė V. Žala.

Vienintelis dar nefinišavęs lietuvių ekipažas – Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis. Tik per stebuklą startuoti laiku spėję „CRAFT Bearings“ komandos atstovai paskutiniais duomenimis buvo įveikę keturis iš devynių trasos punktų, o po paskutiniojo jie rikiavosi 52-oje pozicijoje.Sėkmingiausiai tarp visų dalyvių šiame etape pasirodė Nasseras Al-Attiyah, kuris atstovauja „Toyota“ komandai. Katarietis 1 min. 52 sek. pranoko Stephane‘ą Peterhanselį ir 8 min. 32 sek. – Jakubą Przygonskį, kurie važiuoja su „Mini“ automobiliais.

N. Al-Attiyah pirmauja ir bendroje įskaitoje, kurioje jo pranašumas prieš S. Peterhanselį išaugo iki 8 min. ir 55 sek. Trečioje vietoje esantis Nani Roma su „Mini“ atsilieka 20 min. 51 sek.

reklama

Lietuvių diena Dakare: koją kišo smėlis, kanjonas ir liga, tačiau du iš trijų – jau finiše

Benediktas Vanagas