Alfa.lt portale – sugrįžę Metų mero rinkimai: kas šįkart taps Lietuvos favoritu?

Metų mero rinkimuose siūloma įvertinti 60 Lietuvos savivaldybių vadovų darbą.
Metų mero rinkimuose siūloma įvertinti 60 Lietuvos savivaldybių vadovų darbą.
  © Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2019-02-01 05:55

Naujienų portalas Alfa.lt siekia toliau plėtoti diskusiją apie politinę lyderystę savivaldoje ir antrus metus iš eilės projekte „Metų meras“ kviečia įvertinti Lietuvos merų darbo rezultatus.

Projekto tikslas – kelti klausimus ir ieškoti atsakymų, kokios mero asmeninės ir dalykinės savybės lemia gerus rezultatus, atkreipti dėmesį į galbūt tyliai, bet efektyviai dirbančius merus, palyginti gyvenimo kokybę, verslo aplinką savivaldybėse, paskleisti gerąją vadovų patirtį, atrasti nesėkmių priežastis bei silpnąsias vietas.

Kiekvienas Alfa.lt lankytojas turi galimybę įvertinti visus 60 Lietuvos merų. Politikus galima įvertinti vieną kartą balsuojant už vieną asmenį – teigiamai (balsuoti už) arba neigiamai (balsuoti prieš).


Vesdami kompiuterio pelę susiraskite savo miesto ar rajono merą arba, spustelėję portalo Alfa.lt logotipą, eikite į projekto „Metų meras“ pradžią.

Įvertinimą galite pateikti iki vasario 25 d. vidurnakčio. Išreiškę savo nuomonę, iškart matysite ne tik merų teigiamus ir neigiamus įvertinimus procentais, bet ir 10 merų, kuriuos skaitytojai vertina aktyviausiai, pavardes.

Kad skaitytojams būtų lengviau apsispręsti, ką ir kaip įvertinti, Alfa.lt savivaldybių merams pateikė atnaujintus klausimus apie save ir atstovaujamų savivaldybių padėtį 2018-aisiais. Kaip ir pernai, vieni merai į klausimus atsakė itin išsamiai, kiti – lakoniškai. Vieni atsiuntė po keletą oficialių nuotraukų, kiti sutiko skaitytojams atskleisti, ir kaip atrodo jų laisvalaikis.

Tradiciškai siekiame, kad balsavimas skaitytojams būtų tarsi viešnagė 60-yje Lietuvos savivaldybių. Tikimės, kad „aplankysite“ ne tik savo gimtosios ar gyvenamosios savivaldybės mero anketą, bet ir pasidomėsite, kuo 2018-aisiais gyveno kitos Lietuvos vietovės. Peržiūrėkite ir savo giminių, draugų savivaldybių merų anketas, sužinokite, kokie šioms savivaldybėms buvo 2018-ieji.

Portalo Alfa.lt skaitytojų nuomonė sudarys 50 proc. galutinio mero darbo įvertinimo. Tokį pat vertinimo svorį – 50 proc. – turės ekspertų komisija, kaip ir pernai, sudaryta iš projekto partnerių – Laisvosios rinkos instituto – ir žurnalo IQ, britų savaitraščio „The Economist“ partnerio Lietuvoje, atstovų.

Skelbiant galutinius konkurso „Metų meras“ rezultatus, bus pateikiami apibendrinti ekspertų vertinimo ir portalo Alfa.lt skaitytojų nuomonių rezultatai.

Primename, kad 2017-ųjų Metų meru tapo Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, o Tautos meru jūs išrinkote Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį.

Projekto „Metų meras“ puslapis – meras.alfa.lt