Namelis palėpėje – išskirtinis butas aukštomis lubomis Užupyje

Namelis palėpėje
Namelis palėpėje
  © Leonas Garbačauskas

Sudėtingos formos patalpos tampa ne tik architektų profesionalumo išbandymu, bet ir originalių sprendimų platforma. Būtent taip nutiko Vilniaus Užupyje esančiame bute.

Projekto autoriams architektams Vaidai Atkočaitytei ir Valdemarui Stupak tekusi užduotis buvo gana paprasta – sukurti išskirtinius namus būsimiems nuomininkams. Tačiau darbus apsunkino gana išskirtinė erdvė – siaura 54 mpalėpė aukštomis lubomis.


Leono Garbačausko fotografija

V. Atkočaitytė sako, kad sudėtingos formos butas sudarytas iš bendros erdvės, skirtos svetainei ir virtuvei, miegamojo, drabužinės ir vonios kambario. „Išskirtinis butas su aukštomis lubomis leido pasireikšti vaizduotei. Pagrindinis interjero elementas yra iš medžio parketlenčių sukaltas beveik 5 metrų aukščio namelis. Jame sukurta svetainės poilsio zona“, – originalų sprendimą komentuoja interjero dizainerė.

Namelis įrėmina specialiai šiam butui sukurtus ramių spalvų tapetus iš kruopščiai sukomponuoto grafikos paveikslo. „Šis tapetas – dar vienas išskirtinis interjero elementas“, – pastebi V. Atkočaitytė.


Leono Garbačausko fotografija

Aukštoje, pailgoje erdvėje architektai suprojektavo virtuvės zoną. Vertikalios skirtingo pločio pakabinamos spintelės, anot V. Atkočaitytės, atlieka ir vizualią, ir buitinę funkciją: pabrėžia patalpos aukštį ir paslepia įvairius rakandus.

Svetainės ir virtuvės zonas jungia dažytos ir beicuotos medžio faneros baldas, pereinantis į palanges ir stalą.

Miegamajame kūrėjai priderino bendroje buto erdvėje naudotas medžiagas. Parketlenčių apdaila nuo grindų „lipa“ siena ir atstoja lovos galvūgalį.


Leono Garbačausko fotografija

Minimalistinę miegamojo erdvę sušvelnina lenktos lubos, už kurių ties briaunomis paslėptos LED lemputės. Krentanti šviesa vizualiai skiria lubas ir sienas, suteikia jaukumo bei paryškina medžio apdailą.

Butui būdingas vientisas koloritas išlaikytas ir vonios kambaryje. Išskirtinis akcentas čia yra skirtingais raštais išmargintos vandens žalumo ir juodos spalvos derinių plytelės. Šalia praustuvo esančioje nišoje architektai suprojektavo uždaras spinteles, o tarp sieninių spintelių – nišą su dirbtinio akmens koriano apdaila.


Leono Garbačausko fotografija

Medis, dirbtinis akmuo ir kitos aukštos kokybės medžiagos – visa tai, dizainerės teigimu, jungia atskirus kambarius į stilistiškai bendrą visumą.


Naujausias žurnalo „Namas ir aš“ numeris – jau prekyboje

Naujausias žurnalo „Namas ir aš“ numeris – jau prekyboje

Namelis palėpėje – išskirtinis butas aukštomis lubomis Užupyje

Namelis palėpėje
+6