Vietiniame laikraštyje – metus trukęs viešas Pagėgių valdžios tarpusavio santykių aiškinimasis

Pagėgių savivaldybės vadovai
Pagėgių savivaldybės vadovai
  © Pagegiai.lt

Gėgė – upė Pagėgių savivaldybėje, Nemuno deltoje. Ji išteka iš Velnežerio, esančio 2 km į pietus nuo Pagėgių. Upės vaga labai vingiuota, per didžiuosius potvynius ją užlieja Rusnės upės vanduo. Vingiuotas, su potvyniais bei atoslūgiais buvo ir Pagėgių gyvenimas 2018 m., ypač politikoje. Tik jeigu Gėgės vandenys pavasarį išneša susikaupusias sąnašas ir tampa skaidrus, tai valdžios tarpusavio santykiuose jie išliko drumzlini ištisus metus.

Nesibaigiantys konfliktai

reklama

Net straipsnių pavadinimai atspindėjo padėtį. Užtenka paminėti tik keletą jų („Nėra komandinio darbo. Toks valdymas primena Šiaurės Korėją“ – sausio 14 d., „Tvyro psichologinė įtampa, baimė, netikrumas“ – sausio 23 d.), kad susidarytum nuomonę apie Pagėgių rajono savivaldybėje vyravusią nuotaiką, nesibaigiančius konfliktus tarp mero Virginijaus Komskio ir Administracijos direktorės Dainoros Budvytienės, kurią tik po trečiojo bandymo pavyko „išversti iš sosto“. 

Kantrybės taurė buvo perpildyta, kai ne viename straipsnyje buvo paminėta istorija apie direktorės dosnumą savo pavaduotojui A. Einikiui, kuriam buvo sumokėtas ne vienas tūkstantis eurų už nuosavo automobilio naudojimą darbo reikalais, o šią istoriją LRT laidų vedėja Rita Miliūtė straipsnyje (spalio 2 d.) apibūdino taip: „Jus ką tik išdulkino ir vardo nepaklausė.“ Tąkart pratrūko ir meras: „Nebegaliu toleruoti, kad Pagėgių vardas būtų menkinamas visos Lietuvos mastu“ (spalio 19 d.).

Neliko nepastebėtas ir žinomas politikas Kęstas Komskis, kuris buvo eilinį kartą perrinktas „Tvarkos ir teisingumo“ partijos Pagėgių skyriaus pirmininku, kol partijos vedlio, Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio buvo nušalintas nuo pareigų. 

reklama

O Kęsto sūnus Kęstutis, irgi pasinėręs į politikos vandenis, pasižymėjo tuo, kad viename renginyje išvadino, švelniai tariant, negražiais žodžiais ir grasino Žukų bendruomenės pirmininkei Anastazijai Kubilienei.

Laikraščio herojus – Edgaras Kuturys

Tačiau ryškiausiai „Gėgės“ – „Šilokarčemos“ priedo – puslapiuose spindėjo Tarybos nario, opozicijos lyderio E. Kuturio „žvaigždė“. Šių eilučių autorius suskaičiavo net 15 straipsnių, kuriuose jis negailėjo kritikos nei rajono vadovams, nei Tarybai, įvairiais raštais beldėsi į įvairių institucijų duris dėl, jo nuomone, vykstančių negerų dalykų Pagėgių savivaldybėje. 

Žinoma, kritikuoti lengviausia, tačiau E. Kuturys nusprendė „imti vadžias“ į savo rankas: paliko Liberalų sąjūdį, įkūrė visuomeninį rinkimų komitetą „Už permainas Pagėgių krašte“ ir ateinančiuose rinkimuose sieks užimti mero kėdę.

Viltis visada išlieka

reklama

Gaila, kad politiniai skandalai nustelbė kitus 2018-ųjų įvykius (iš gerosios pusės), apie kuriuos, ypač akcentuojant Vydūno 150-ąjį jubiliejų, buvo nemažai parašyta. 

Už jų viešinimą „Šilokarčema“ dėkoja Ingridai Jokšienei su viltimi, kad šis bendradarbiavimas išliks ir 2019 m. 

Artėja rinkimai. Jie bus „karšti“ visai Pagėgių krašto bendruomenei. O po jų, tikėkime, ir „Gėgės“ puslapiai taps šviesesni, su pozityvia energija ir geromis emocijomis. To ir linkime.

reklama