Biržų kempingas turi naują šeimininką: žada viską sutvarkyti iki sezono pradžios

Biržų kempingas
Biržų kempingas
  © Visitbirzai.lt

Pasirašyta nauja Biržų kempingo nuomos sutartis. Kempingas dešimčiai metų išnuomotas biržiečiui Šarūnui Ramanauskui, laimėjusiam Biržų rajono savivaldybės administracijos skelbtą viešą nuomos konkursą.

Naujasis kempingo šeimininkas teigia, kad imtis verslo su šeima planavo jau kurį laiką, tad sprendimas yra apgalvotas ir tinkamai pasvertas. 

„Mintys imtis savo verslo sukosi jau kurį laiką. Buvo įvairių idėjų, o pasitaikius galimybei ja pasinaudojome. Laukia nemažos investicijos, nes patalpoms reikalingas remontas, taip pat reikia baldų, kitų būtiniausių daiktų. Planuojame pastatyti ir papildomas nakvynės vietas po stogu. Viską norime suspėti iki sezono pradžios. Darbo daug ir jis reiklus investicijoms, tačiau viską apsvarstėme, paskaičiavome ir tikime, kad pasiseks“, – sakė Š. Ramanauskas. 

Didžiausią kainą pasiūliusiam nuomininkui bus taikomos savivaldybės tarybos sprendimu nustatytos mokesčių lengvatos: nuomininkas pirmais ir antrais jo veiklos metais atleistas nuo nekilnojamojo turto ir valstybinės žemės nuomos mokesčių mokėjimo, o trečiais metais šie mokesčiai sumažinti 50 proc.

Anot naujojo kempingo šeimininko, nuomos ir žemės mokestis yra menkniekis, palyginus su laukiančiomis investicijomis ir veiklos kaštais: mokesčiais už elektrą ir vandenį, aplinkos priežiūra.

Kempinge taip pat planuojama pasiūlyti naujų pramogų ir paslaugų čia apsilankiusiems turistams, tačiau kokios jos bus, kol kas nuomininkas atskleisti nenorėjo. Kempinge Š. Ramanauskas darbuotis planuoja drauge su žmona Mante ir tikisi sulaukti pagalbos iš šeimos narių, draugų.

„Nors su žmona turime ir kitus darbus, bet viskas yra suderinama. Reikalui esant padės šeima, draugai. Viskas bus gerai, susitvarkysime“, – optimistiškai kalbėjo turizmo sektoriuje verslą plėtoti nusprendęs biržietis.


siaure.lt nuotr.

Biržų kempingo perdavime dalyvavo savivaldybės atstovė Daina Kolomakienė, turizmo centro vadovė R. Indriulėnienė bei naujieji kempingo šeimininkai – M. ir Š. Ramanauskai. 

Naujausiais kempingo šeimininkais džiaugėsi praėjusį sezoną kempingą administravusio Biržų turizmo informacijos centro direktorė Raminta Indriulėnienė, kuri įvardijo ir svarbiausias, jos nuomone, investicijas.

„Džiugu, kad kempingas turės naujus šeimininkus ir linkime turistų turtingo ateinančio sezono. Iš praėjusio sezono patirties tapo aišku, kad labai trūksta miegamųjų vietų po stogu. Tai galėtų būti kilnojami nameliai be pamatų, kokie yra naudojami, pavyzdžiui, Druskininkuose, kur statybos yra ribojamos arba draudžiamos. Tikiu, kad naujieji savininkai ras partnerių bei investicijų ir įrengs keletą papildomų kambarių po stogu“, – sakė R. Indriulėnienė.

Anot jos, yra galimybių plėsti ir kitas turistams skirtas paslaugas.

„Mes turėjome tik vaisvandenių ir kavos aparatą, gal būtų galima kažką naujo sugalvoti su maitinimu, ledais. Galbūt bus galima ir prekiauti lengvu alkoholiu. Mes apie tai net nesvarstėme, kadangi esame biudžetinė įstaiga, tačiau tokį poreikį iš turistų jautėme. Taip pat kempinge bus galima ir toliau vystyti vandens pramogas, nuomoti dviračius. Naujieji šeimininkai jauni ir turi daug minčių“, – sakė Biržų turizmo informacijos centro direktorė.

Veiklos pradžioje nėra lengva, bet R. Indriulėnienė naujiesiems verslininkams žada pagelbėti kuo tik galės.

„Pradžia yra sunkiausia, bet paskui viskas įsivažiuos. Naujuosius šeimininkus padrąsinome, kad pagelbėsime, ir bendradarbiavimas nesibaigė su raktų atidavimu. Svarbu nebijoti kreipti pagalbos, bendradarbiauti su kitais Biržų verslais. Jau po truputėlį perduodame tą, ką galime – socialinių tinklų paskyras ir kita. Jei kambariai iki pavasario bus paruošti, tai internete dėl rezervacijos skelbtis galima pradėti jau dabar“, – sakė pernai kempingą administravusios įstaigos vadovė.

Kempingas Biržuose, J. Basanavičiaus gatvėje, 2014 m. pastatytas įgyvendinus ES paramos fondų lėšomis. Projekto vertė – 594,7 tūkst. Eurų, iš jų ES parama – 434,4 tūkst. eurų, Biržų rajono savivaldybės lėšos – 160,3 tūkst. eurų. Kempingas atitinka 2 žvaigždučių lygį. Kempingo plotas − 14 821 kv. m. Jame pastatyti 2 buitiniai – administraciniai pastatai, įrengta 10 stovėjimo vietų kemperiams, yra 15 vietų