Vienuose rinkimuose N. Puteikiui žada pergalę

Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
  © Dmitrijus Radlinskas

ES valstybių politinių apklausų duomenis organizuojanti organizacija „Europe Elects“ Naglio Puteikio vedamai Lietuvos centro partijai (LCP) Europos Parlamento (EP) rinkimuose prognozuoja vieną mandatą bei prisijungimą prie į populizmą linkusių frakcijų.

„Europe Elects“ rašo, kad į EP patekęs LCP atstovas, anot jų šaltinių, svarstytų galimybę jungtis prie vienos iš dviejų  frakcijų – euroskeptiškųjų Europos konservatorių ir reformistų (EKR) arba frakcijos „Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europa“.

Pastarajai vadovavo dviprasmiškai vertinamas Jungtinės Karalystės Nepriklausomybės partijos (UKIP) vedlys bei vienas garsiausių „Brexit“ šalininkų Nigelis Farage‘as.

Tiesa, pats N. Puiteikis apie tokią informaciją girdėjęs nebuvo bei tikino dar nesvarstęs, prie kokių EP frakcijų jungtųsi, jei LCP kandidatas laimėtų vietą Bendrijos reikalus sprendžiančiame parlamente. Pasak politiko, informaciją apie galimus Centro partijos atstovo pasirinkimus po EP rinkimų „Europe Elects“ galėjo nuspręsti išgirdę viešus N. Puteikio pasisakymus.


„Galbūt pagal mano viešą kalbėjimą Rytų Europos studijų centro organizuotų prezidentinių debatų metu. Ten buvo kalba apie daug tarptautinių klausimų ir tai galėjo nulemti tokį rezultatą“, – Alfa.lt sakė N. Puteikis.

Politikas teigė, kad galutinai nuspręsti, kokios EP frakcijos artimiausios jo partijai, turėtų ne vien partijos pirmininkas, kurio pareigas ir užima N. Puteikis, o suvažiavimas arba taryba.

„Ne, mes dar nesvarstėme partijoje šito dalyko (prisijungimo prie frakcijos – Alfa.lt), nes tai nėra pirmininko kompetencija. Tai partijos suvažiavimo ir tarybos kompetencija, tai jau jie spręs. Pirmiausia, reikia laimėti rinkimus. Arba priiminėsime tokius sprendimus, kai spręsime dėl programos“, – paaiškino kandidatas.

Neoficialiais duomenimis, N. Puteikis dalyvaus rinkimuose į EP. Seimo narys taip pat dalyvauja prezidento rinkimuose bei sieks Vilniaus mero posto. Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks kitų metų kovą, o prezidento ir EP rinkimai – kitų metų gegužę.