V. Šalaševičius: verslininkas yra kūrėjas, kuris ne viską žino

Vaidas Šalaševičius
Vaidas Šalaševičius
  © Bendrovės nuotr.
alfa.lt
2018-12-20 11:55

Smulkiajam ir vidutiniam verslui kurtis ir veikti regione neabejotinai sunkiau nei Vilniuje ar kituose didžiuosiuose miestuose, įsitikinęs teisinių paslaugų bendrovės „Justicija“ vadovas Vaidas Šalaševičius.

Situacijai keisti, jo teigimu, reikalingas pozityvus verslą kontroliuojančių institucijų požiūris į verslininkus kaip kūrėjus, jų verslo problematikos išmanymas bei konstruktyvūs patarimai, o ne baudėjo įvaizdis: „Visuomenė turi suprasti, kad verslininkas – tai bet kuris žmogus, kuris pats moka mokesčius ir prisiima veiklos rizikas, o ne tik didelių įmonių savininkas. Tada keisis jos požiūris į verslą kaip reiškinį, bus daugiau palaikymo iš aplinkos.“

Ekonomikos augimas Vakarų valstybėse neįsivaizduojamas be reikšmingo smulkaus ir vidutinio verslo indėlio. Jis kuria darbo vietas, prisideda prie regionų socialinių ir ekonominių skirtumų mažėjimo, eksporto plėtojimo, šalies viduriniosios klasės stiprėjimo, tikina V. Šalaševičius. „Tačiau toks jo indėlis Lietuvoje vis dar nėra pakankamas. Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą regionuose stabdo trys esminės problemos: maža, dėl išorinės ir vidinės migracijos besitraukianti rinka ir kontroliuojančių institucijų požiūris į verslą“, – įsitikinęs verslininkas.

Pastaroji problema – ypač aktuali. „Kova su biurokratija ir verslą kontroliuojančiomis institucijomis vis dar tęsiasi, – įsitikinęs V. Šalaševičius. – Jos neretai demonstruoja savo galią, naudoja spaudimo, o ne patarėjo taktiką, taip verslui keldamos vien tik galvos skausmą.“ O juk verslas, jo teigimu, – kūrėjas, kuriam reikia pagalbos ir palaikymo.

Tokiais atvejais jam pagalbą gali suteikti advokatai, teisinių, buhalterinių ir verslo konsultavimo paslaugų įmonės bei „verslo verslui“ (angl. Business to business) platformos. „Smulkusis ir vidutinis verslas turi pats telktis, vienytis ir kovoti už savo interesus, užkirsti kelią valdžiai piktnaudžiauti savo teisėmis ir siekti, kad biurokratija keistųsi, – atliktų tarnautojo, o ne prievaizdo funkcijas“, – mano V. Šalaševičius.

Tuo tikslu jis daugiau kaip prieš penkiolika Marijampolėje įkūrė pirmąjį verslo konsultacijų centrą, iš kurio išaugo ir šiuo metu sėkmingai Marijampolėje ir Vilniuje veikia buhalterinių ir teisinių paslaugų įmonė UAB „Justicija“ bei VšĮ „Verslo ir technologijų parkas“, jo iniciatyva buvo įsteigtas Marijampolės regiono jaunųjų verslininkų klubas, šiuo metu jis vadovauja Regionų verslo plėtros asociacijai, turinčiai verslo klubus Marijampolėje, Lazdijuose, Kazlų Rūdoje ir vienijančiai daugiau kaip 50 įmonių ir asociacijų.

„Svarbiausias vietinių verslo asociacijų tikslas – skatinti verslą dalytis gerąja praktika, perduoti sukauptą patirtį valdžios institucijoms ir kartu siekti pokyčių, – teigė verslininkas. – Juk vietos verslo problemas geriausiai išmano vietiniai verslininkai. Ne merai ir ne biurokratai.“ 


V. Šalaševičiaus projektai

V. Šalaševičiaus projektai© Bendrovės nuotr.