Garsios metalo grupės „Testament“ gitaristas A. Skolnickas Lietuvoje gros džiazą

Džiazo kolektyvas „Alex Skolnick Trio“
Džiazo kolektyvas „Alex Skolnick Trio“
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2018-12-18 13:33

Artėjantį pavasarį Lietuvos scenoje susitiks džiazas ir metalas: į mūsų šalį pirmą kartą atvyks džiazo muzikos kolektyvas iš JAV „Alex Skolnick Trio“, kurio lyderis Alexas Skolnickas melomanams geriausiai pažįstamas kaip garsios thrash metalo grupės „Testament“ gitaristas.

Jų pirmasis apsilankymas mūsų šalyje bus išties įsimintinas – čia trio surengs iškart porą koncertų: kovo 9 d. klube „Vakaris“ Vilniuje ir kovo 10 d. klube „Ramybė“ Palangoje. Bilietus į šį renginį jau platina Bilietai.lt kasos ir internete.

Grupę „Alex Skolnick Trio“ 2001 m. subūrė vienas labiausiai vertinamų sunkiosios muzikos gitaristų Alexas Skolnickas. Nuo 1983 m. jis yra vienas iš „Testament“ narių, taip pat bendradarbiauja ir su kitais žymiais kolektyvais, tarp kurių „Trans-Siberian Orchestra“, „Savatage“, „Stu Hamm Band“, „Metal Allegiance“ ir kt. O šiame džiazo projekte Alexas norėjo įgyvendinti kitokias savo grojimo gitara idėjas ir kartu pabėgti nuo kasdienės rutinos, kuri kartais pradeda varginti. Juolab kad jam yra tekę „ragauti“ ir džiazo studijų. Kiti du trio nariai šiuo metu yra būgnininkas Mattas Zebroskis, dirbantis su Brother Josephus ir Daisy Joplin, bei bosistas Nathanas Peckas, kurio meistriškumą įvertino tokios džiazo muzikos žvaigždės, kaip Maynardas Fergusonas ar Maria Maldaur.


Džiazo kolektyvas „Alex Skolnick Trio“

Džiazo kolektyvas „Alex Skolnick Trio“© Organizatoriai

„Alex Skolnick Trio“ grojamos muzikos šaknys turbūt glūdi labiau hardroko ir heavy metalo kanonuose nei klasikiniame džiaze, tačiau muzikantai sugeba puikiai perteikti sunkesnės muzikos idėjas per džiazo interpretacijas. Grupės lyderis ir įkūrėjas nuolat pabrėžia, kad šių dienų sudėtingoje pasaulinėje socialinėje ir politinėje situacijoje, kuri persmelkta baimės ir nepasitikėjimo, šias neigiamas emocijas reikėtų „nukenksminti“ įtraukiant į meną, ir tai trio muzikantai skatina daryti visus menininkus.

Šias užmačias „Alex Skolnick Trio“ bene geriausiai pavyko įgyvendinti 2018 m. rugsėjį išleistame albume „Conundrum“, pasirodžiusiame net po 7 metų pertraukos po ankstesnio darbo „Veritas“. Metų pradžioje grupė leisis į jo pristatymo gastroles „European Conundrum Tour 2019“, kurių metu pirmą kartą atvyks ir į Lietuvą bei surengs čia du koncertus: kovo 9 d. klube „Vakaris“ Vilniuje ir kovo 10 d. klube „Ramybė“ Palangoje.

Koncertą organizuoja „DIE HARD agency“.