Parą svarsčiusi prezidentė paskyrė M. Kvietkauską kultūros ministru
Papildyta 13.32

Kandidatas į kultūros ministrus M. Kvietkauskas susitiko su prezidente
Kandidatas į kultūros ministrus M. Kvietkauskas susitiko su prezidente

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį paskyrė naują kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską, pranešė šalies vadovės spaudos tarnyba. Naujasis ministras pradės vadovauti Kultūros ministerijai po priesaikos Seime.

M. Kvietkausko kandidatūra visuomenei žinoma tapo pirmadienį, po to, kai susitikimas su juo pasirodė D. Grybauskaitės darbotvarkėje.

„Esu kultūros srities žmogus – ne vienerius metus šioje srityje dirbu. Man pažįstama ši sritis kaip administratoriui, kaip kūrėjui ir kaip tyrėjui. Visas savo jėgas sieksiu skirti šiai sričiai. Džiaugiuosi pasitikėjimu, kurį parodė premjeras ir, tikiuosi, parodys prezidentė“, – po susitikimo su D. Grybauskaite pirmadienį sakė M. Kvietkauskas.

Paklaustas, kodėl ryžosi priimti premjero pasiūlymą imtis kultūros ministro pozicijos įpusėjus kadencijai, jis savo sprendimą grindė asmeniniu rūpesčiu kultūrai. Pasak M. Kvietkausko, kultūra jam rūpi asmeniškai, o buvusi ministrė pradėjo svarbias permainas, kurias būtina užbaigti.

„Kiek jau laiko bus, tiek. Bet aš norėčiau, kad tie strateginiai pokyčiai įvyktų, norėčiau, kad kultūros vaidmuo toliau stiprėtų mūsų visuomenėje. Kad kultūra didintų pasididžiavimą Lietuva, savo tapatybe. Kad ji pasiektų žmones, visuomenę ir centruose, ir regionuose“, – aiškino jis.

Daugiau palaikymo

Premjeras Saulius Skvernelis aiškino tikįs, kad naujasis ministras sulauks daugiau palaikymo iš kultūros srities darbuotojų.

„Aš manau, kad jis (M. Kvietkauskas – Alfa.lt) tikrai turės didesnį palaikymą kalbant apie kultūros lauką ir turi visus reikalingus vadybinius gebėjimus. Vadovavo institucijai ne vieną kadenciją, suvokė pačią esmę, yra kultūrininkas, turintis puikų išsilavinimą“, – sakė S. Skvernelis.


Kandidatas į kultūros ministrus M. Kvietkauskas susitiko su prezidente

Kandidatas į kultūros ministrus M. Kvietkauskas susitiko su prezidente

Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis antradienį „Žinių radijo“ eteryje pripažino, kad M. Kvietkausko kandidatūrą premjerui pasiūlė jis.

„Taip, tai mano siūlymas premjerui. Jis atitinka reikalavimus, kurie keliami kultūros ministrui. Artimiausiu metu planuojama jį patvirtinti, taip patvirtinant faktą, kad ir prezidentei jis atitinka šiuos reikalavimus“, – teigė parlamentaras.

Pašalinta trijulė

Gruodžio pradžioje S. Skvernelis atleido tris savo kabineto narius – aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę bei kultūros ministrę L. Ruokytę-Jonsson.

Pagrindine ministrų atleidimo priežastimi premjeras įvardijo Vyriausybės atsinaujinimą. L. Ruokytė-Jonsson tikino visą laiką jautusi S. Skvernelio ir jo aplinkos spaudimą, kuris paūmėdavo svarstant klausimus, susijusius su žiniasklaida.

42 metų literatūrologas, poetas M. Kvietkauskas – buvęs ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vadovas, šiai mokslo įstaigai vadovavęs 2008–2018 m. 2017-aisiais jam skirta 27-oji Lietuvos rašytojų sąjungos premija už eseistikos knygą „Uosto fuga“.

M. Kvietkauskas Vilniaus universitete yra baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas, studijavęs judaiką Oksfordo universiteto Hebrajų ir judaikos studijų centre, yra kelerius metus dirbęs žurnalo „Metai“ redakcijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.