R. Karbauskis: NT apmokestinimo pakeitimai – ne anksčiau nei 2021-aisiais

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2018-12-18 12:11

Premjeras Saulius Skvernelis ir Seimo valstiečių frakcijos lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad artimiausiu metu neplanuojama išplėsti nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimo.

S. Skvernelis pirmadienį LRT televizijai sakė, kad verta diskutuoti apie antrojo būsto mokesčio įvedimą, tačiau R. Karbauskis tvirtino, kad šios permainos galimos ne anksčiau kaip 2021 m.

„Jeigu tai atsitiktų, galėtų jis (mokestis – BNS) atsirasti 2021 m. ar kelintais“, – antradienį Seime žurnalistams pareiškė R. Karbauskis.

Pasak jo, kol kas nėra jokių skaičiavimų, ar toks mokestis būtų naudingas biudžetui.

„Neturime skaičių. Kiek prisimenu, anksčiau ta diskusija (dėl antro būsto apmokestinimo) buvo atmesta, nes mokesčio surinkimo suma tikriausiai nelabai pateisino tų išlaidų, kurios būtų to mokesčio surinkimui“, – aiškino R. Karbauskis.

Jo teigimu, dėl šios priežasties ir jis pats kol kas nežino, ar palaikytų idėją dėl antrojo būsto apmokestinimo.

„Nemanau, kad galiu atsakyti. Reikia įvertinti, kiek tų žmonių, kurie turi antrus būstus, ir kiek mokesčio administravimas kainuotų“, – sakė R. Karbauskis.

O S. Skvernelis neatmetė galimybės, kad NT apmokestinimo pakeitimai galėtų būti svarstomi ir anksčiau, jei tokias pataisas teiktų opozicija.

„Opozicija siūlo didinti arba papildomus įvesti naujus mokesčius (...), tai jeigu opozicija su tokiu siūlymu išeis, kad reikia kelti šalyje mokesčius, tai diskusija bus galima“, – žurnalistams Seime tvirtino premjeras.

Vyriausybės šiemet parengtoje mokesčių reformoje buvo siūloma 0,3 proc. apmokestinti antrą ir daugiau vieno žmogaus turimus būstus, tačiau Seimas per pavasario sesiją tam nepritarė. S. Skvernelis tuomet teigė, kad NT mokesčio išplėtimui dabar nėra tinkamas metas.

Lietuvas bankas anksčiau siūlė NT mokesčio bazę išplėsti dar labiau – taikyti jį visam būstui, atsižvelgiant į socialiai jautriausias grupes. Anot centrinio banko, mokesčio tarifas turėtų būti progresnis, nustatant nedidelę neapmokestinamos vertės ribą.

Tarptautinis valiutos fondas jau ne vienerius metus Lietuvai siūlo išplėsti NT mokesčio bazę, didinti gyventojų mokamą NT mokestį siūlė ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.