R. Karbauskis pasiūlė prezidentei pažiūrėti į veidrodį

Ramūnas Karbauskis
Ramūnas Karbauskis
  © Edvard Blaževič

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis tikino nesuprantąs, apie ką kalbėjo prezidentė minėdama konservatorius ir VSD pažymas. Pasak valstiečių ir žaliųjų lyderio, jo skaitytame tekste nebuvo nė žodžiu užsimenama apie opozicinę Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionius demokratus (TS-LKD).

„Tai, kas parašyta pažymoje, ten apie kitus dalykus kalbama. Apie grėsmes nacionaliniam saugumui, bet mane stebintų, jei prezidentė tos pažymos negavo, nes pagal logiką ji turėjo ją gauti. Kodėl ji taip komentuoja, aš negaliu pasakyti“, – Seime sakė valstiečių lyderis R. Karbauskis.

Tiesa, R. Karbauskis suprato, ką prezidentė turėjo omenyje kritikuodama premjerą ir valstiečių partiją. Politikas kartojo, kad tai ženklas, jog į Seimą buvo išrinkti ne tie politikai, kurių tikėjosi šalies vadovė.

„O kalbant apie kritiką, ją suprantame. Kritika pylėsi dvejus metus be perstojo ir niekada nebuvo kitaip. [...] Iš prezidentės ir (Eligijaus – Alfa.lt) Masiulio susirašinėjimų buvo matyti, kad buvo noras, jog laimėtų Liberalų sąjūdis. Ir tikriausiai tas nepasitenkinimo pojūtis išliko“, – sakė R. Karbauskis.

Paklausus apie šalies vadovės kritiką dėl valstiečių arogancijos, valstiečių ir žaliųjų lyderis sakė, kad D. Grybauskaitei reikėtų pažiūrėti į veidrodį.

„Apie aroganciją, tai kiekvienam reikėtų pažiūrėti į veidrodį. Ne mes, o pati prezidentė pasakė, kad yra apačios ir viršūs. Priskyrė visą Lietuvą apačioms. Kaip jūs manote, kodėl ji dabar pradėjo kalbėti“, – aiškino turtingiausias Lietuvos politikas.

Prezidentė LRT televizijos laidai „Dienos tema“ trečiadienį transliuotame interviu pareiškė, kad valdančiosios daugumos santykis su visuomene išgyvena krizę.

Ji tvirtino, kad vykdant reformas per „arogantišką visažiniškumą“ daugelyje sričių atsirado „suvėlimo ir chaoso“.

Šalies vadovė sakė, kad antrieji valstiečių vadovaujamos valdančiosios daugumos metai buvo skirti „jėgos demonstravimui, buldozerio demonstravimui, kad jau ir girdėti nebūtina, žino ir taip gerai, įsiklausyti nereikia“.

Anot jos, tai sukėlė priešpriešą tarp visuomenės, Vyriausybės ir valdančiosios daugumos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.