N. Puteikis apie valstiečių frakcijos vidų: čia yra sanatorija

Seimo narių priesaika:Naglis Puteikis
Seimo narių priesaika:Naglis Puteikis
  © Dmitrijus Radlinskas
Alfa.lt
2018-12-12 18:56

Nepaisant priešgyniavimo valstiečių ir žaliųjų frakcijos daugumos nuomonei, Naglis Puteikis joje jaučiasi ir komfortabiliai, ir saugiai – sako, kad jo šalinimui iš partijos nėra priežasčių, o su šios lyderiu Ramūnu Karbauskiu sutaria puikiai. N. Puteikio teigimu, R. Karbauskis yra kur kas  demokratiškesnis nei premjeras Saulius Skvernelis.

Trečiadienį aktualijų laidoje „Alfa taškas“ parlamentaras N. Puteikis atviravo apie tai, kas vyksta didžiausios Seimo frakcijos viduje, savo likimą joje bei išdėstė savo požiūrį į valdančiųjų lyderius.

Ir prezidento, ir Vilniaus mero rinkimuose dalyvauti ketinantis politikas šią savaitę paprieštaravo frakcijos valiai balsuodamas dėl kitų metų biudžeto, o prieš tai jį galima buvo ne kartą pastebėti greta Švietimo ir mokslo ministerijoje streikuojančių mokytojų – tų pačių, kurie dėl savųjų darbo sąlygų kritikuoja Vyriausybę.

Po balsavimo dėl biudžeto R. Karbauskis siejo tokį kolegos elgesį su artėjančiais rinkimais ir svarstė, ar N. Puteikis pats nori likti frakcijoje.

„Jis pats turi nuspręsti. Jei mano, kad valdančioji dauguma yra bloga, reikia jo paklausti, kodėl jis joje yra, kodėl jis mūsų frakcijoje. Jei jis tikisi, kad jį kas nors mes, tai to tikrai nebus. Bet ar jam malonu būti tarp žmonių, kuriuos jis visaip kaip peikia? Matyt, ne“, – portalui lrt.lt sakė valdančiųjų lyderis.

Visgi N. Puteikis atsako: frakcijoje jis jaučiasi puikiai, nepaisant neviešos kritikos iš kai kurių jos narių: „Visuma valdančiosios daugumos man yra priimtina, jie daro gerų darbų daugiau negu nepageidaujamų, dėl to aš jaučiuosi ten komfortiškai, man ten patinka“.

Lietuvos centro partijai vadovaujantis N. Puteikis laidoje „Alfa taškas“ ir daugiau liaupsino valstiečius.

„Niekada Seime, valdančioje frakcijoje, nebuvo tiek daug dorų žmonių“, – kalbėjo jis.

Paties R. Karbauskio pažiūros, politiko teigimu, jam daugeliu atveju labai patinka. „Lietuvoje – revoliucija: frakcijos seniūnas – demokratinių pažiūrų iš vidaus, kaip žmogaus. Karbauskio viduje sėdi būtent toks žmogus, jis nieko nevaidina“, – dėstė N. Puteikis.

Anksčiau konservatorių partijai priklausęs ir su ja Seime dirbęs politikas, palyginęs šią ir buvusią patirtį, tikino jaučiantis didelį kontrastą.

„Galbūt žmogus valdingas, bet frakcijos vadovavimo metu čia yra sanatorija. Po to, kai aš pabuvau Tėvynės sąjungos frakcijoje dvi kadencijas, čia yra sanatorija. Čia yra demokratinės minties atsigavimas – čia niekas ant tavęs nešaukia, niekas nedaro privalomų balsavimų. Pas mus Tėvynės sąjungoje buvo privalomi balsavimai“, – teigė N. Puteikis.

Jis pridūrė, kad ministras pirmininkas, nematęs pagrindo jo palaikomam mokytojų streikui, esą yra visai kitoks žmogus nei R. Karbauskis. „Nuo Garliavos laikų premjeras neslepia savo pažiūrų, kad streikai, mitingai yra blogis. (...) Aš manau, kad jis viduje pripažįsta, kad tai yra įstatymuose, Konstitucijoje užfiksuota žmogaus teisė, bet jam sunku su tuo labai susitaikyti, nes jis nepriima šitų formų“, – „Alfa taške“ kalbėjo N. Puteikis.

Visą laidos „Alfa taškas“ pokalbį su Seimo nariu Nagliu Puteikiu žiūrėkite vaizdo įraše.