Į lietuvę dėl makiažo kreipiasi ir karališkosios šeimos atstovės

Daiva Kazlauskaitė
Daiva Kazlauskaitė
  © Asmeninis albumas


Praeiviai nuo vizažo meistrės Daivos Kazlauskaitės negali atitraukti akių – moteris visuomet pasitempusi, jos veide spindi šypsena, o akis puošia nepriekaištingas makiažas. Nepažįstamiems ji atrodo tarsi nužengusi nuo podiumo, o artimieji žavisi jos atkaklumu siekti savo tikslų. Prieš kelerius metus Daiva į Londoną atvyko išpildyti savo svajonės – tapti profesionalia makiažo meistre. Neilgai trukus šis planas tapo realybe.

Į Londoną – antrų studijų

„Makiažą pradėjau daryti būdama 16 metų. Mano oda tuomet buvo labai spuoguota dėl aknės, tad buvo labai svarbu ją stropiai užmaskuoti, nes buvo gėda. Tai išmokau atlikti puikiai, tad draugės neilgai trukus pradėjo manęs prašyti maskavimo pagalbos. Visgi tuomet svajojau tapti dizainere, makiažas man buvo kaip hobis, todėl įstojau į grafikos dizaino specialybę Vilniaus dailės akademijoje“, – pokalbį pradeda D. Kazlauskaitė.

Nors aistra kurti makiažus su metais tik augo, Daiva neslepia, kad mesti grafikos dizaino studijas nebuvo nė minties.

„Man niekuomet nekilo mintis mesti studijas. Jos man labai patiko, patiko ir būti Dailės akademijos studente. Jei turėčiau galimybę ką nors pakeisti, nieko nekeisčiau, nes patirtis, išmokti dalykai, bemiegės naktys, užsispyrimas, darbų užbaigimas laiku buvo neįkainojama patirtis“, – šypsosi moteris.

Baigusi studijas moteris pagal specialybę nedirbo – išvyko į Londoną gilintis į profesionalaus makiažo subtilybes.

„Į Londoną atvykau dėl mokslų. Studijas baigiau prestižinėje Londono mokykloje Glauca Rossi. Patirtis neapsakoma, visi buvę tos mokyklos studentai grįžta į ją dėstyti. Mano mokytojos buvo Charlotte Tilbury, Linda Johansson, Zoe Taylor, Peteris Grey‘us, su kuriuo iki šiol retkarčiais dirbu, ir dar daugelis kitų daug pasiekusių vizažo meistrų, kurių dėka įgavau patirties, kurios net nemokėčiau apibūdinti.

Visgi tuo mano mokslai nesibaigė – baigusi studijas Londone, išvykau į Paryžių, vėliau į Milaną, Kopenhagą. Žinias gilinau Rusijoje. Taip ir tobulėju po truputį“, – savo profesinės karjeros vingius vardija D. Kazlauskaitė.

Atidarė savo saloną

Baigusi makiažo mokyklą moteris kurį laiką dirbo laisvai samdoma vizažiste, tačiau neilgai trukus jos gyvenime atsirado dar viena galimybė.

„Dirbdama laisvai samdoma vizažiste sužinojau, kad viena didelė Londono kirpėjų kompanija „Sanrizz“ ieško vizažisto savo didžiausiam pasaulyje labdaros renginiui „Alternative Hair Show“, į kurį suvažiuoja garsiausi pasaulio kirpėjai. Dalyvavau atrankoje ir iš daugybės kandidatų išrinko mane. Ten dirbdama pradėjau gauti privačių užsakymų padaryti makiažą. Tuomet supratau, kad man reikia savo vietos, nes klientų vis daugėjo“, – apie idėją atidaryti grožio saloną su užsidegimu pasakoja 31 metų Daiva.

Nors daugumai nuosavo verslo idėja atrodo labai viliojanti, retas išdrįsta žengti šį žingsnį be baimių ir abejonių. Bet, pasak D. Kazlauskaitės, pasiryžus atidaryti grožio saloną jokių dvejonių jau nebekilo – tai buvo jos svajonė, kurią su užsidegimu norėjosi kuo greičiau išpildyti.

„Negalvojau apie pasekmes ir „kas būtų, jeigu būtų“ – aš paprasčiausiai dirbau ir mažais žingsneliais ėjau link savo tikslo. Manau, kad dvejonių niekada nekyla, jei darai iš širdies ir supranti, kad tai yra tas kelias, kuriuo nori eiti“, – svarsto lietuvė.

Darbas – tarsi pramoga

Anot moters, norint tapti sėkmingam, šiukštu reikia negalvoti apie nesėkmes, o tuo labiau jų bijoti – juk tai puiki pamoka, kuri mus išmoko būti geresnius ir stipresnius.

„Jei galvoje bus nesėkmės baimė, tikrai nepasiseks. Aš tokių minčių kratausi. Jei nesiklosto vienaip, surandu būdų, kaip tai įveikti kitaip. Nėra padėties be išeities“, – įsitikinusi vizažo meistrė.

Sunkų verslo pradžios laiptelį peržengusi Daiva šiandien džiaugiasi svajonės turėti savo grožio saloną išsipildymu.

D. Kazlauskaitė atskleidė, kad jos klientų ratas platus, jame netrūksta ir įžymių žmonių.

„Kai dariau pirmą kartą makiažą Ksenijai Sobčak, net nežinojau, kas ji tokia. Taip pat nutiko ir su ledi Amelia Windsor, kurios nuotrauką tik vėliau pamačiau žurnale. Bet iš tiesų nesureikšminu tų žmonių – man nesvarbu, ar žvaigždė, ar ne, visi esame vienodi. Man visi mano klientai yra tokie pat brangūs“, – kalbėjo lietuvė, turinti saloną Kensingtone.

Svajonių veikla užsiimanti moteris tikina, kad atskirti darbo nuo laisvalaikio nesinori.

„Mano darbas – tarsi pramoga, už kurią dar gaunu pinigų. Jei nedirbu, daug keliauju ir stengiuosi praleisti kuo daugiau laiko su artimaisiais. Iš tiesų darbe nėra rutinos, gal dėl to nesinori nuo jo ilsėtis, kiekviena diena – vis kitokia. Kiekvieną dieną net keliuosi skirtingai. Kasdien sutinku naujų nuostabių žmonių. Nėra jokios monotonijos“, – optimizmu trykšta pašnekovė.

D. Kazlauskaitė siekiančius savo svajonių skatina būti drąsiais – pasitikėti savimi, būti savimi ir elgtis su kitais taip, kaip norėtumei, kad būtų elgiamasi su tavimi.

„Be viso to, siekiant savo tikslų palinkėčiau visų pirma jų iš tiesų norėti, jais gyventi. Ir jei kažkas neišeina, tai keisti planą, bet jokiu būdu ne tikslą“, – motyvuojančiai pokalbį užbaigia moteris.

D. Kazlauskaitės 4 grožio taisyklės

1. Grožis atsiranda ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, todėl norint turėti gražią ir spindinčią odą būtina sveikai maitintis.

2. Moterims, kurios turi riebią ar į aknę linkusią odą, siūlau naudoti odos valiklį su hialurono rūgštimi. Jis padės normalizuoti riebalinių liaukų veiklą ir kovos su bakterijomis, todėl neatsiras spuogelių.

3. Daug kartų girdėta tiesa, bet retai daroma – būtina gerti daug vandens! Drėgmė naudinga ne tik sveikatai, bet ir grožiui.

4. Derėtų prisiminti, kad odai reikalingas šveitimas. Pirktiniai odos šveitikliai su mikrodalelėmis itin kenkia gamtai, tad natūralų, draugišką gamtai šveitiklį galima pasigaminti tiesiog namuose. „Druskos šveitikliai ne tik puikiai nuvalo negyvas odos ląsteles, bet ir šalina toksinus, kurie užteršia odos poras. Viskas, ko jums reikia natūraliam šveitikliui: vienas valgomasis šaukštas jūros druskos, pusė šaukšto natūralaus migdolų aliejaus, šaukštelis rozmarino lapų ir šiek tiek citrinos“, – sako D. Kazlauskaitė.


Daiva Kazlauskaitė

Daiva Kazlauskaitė© Asmeninis albumas


Daiva Kazlauskaitė

Daiva Kazlauskaitė© Asmeninis albumas

Į lietuvę dėl makiažo kreipiasi ir karališkosios šeimos atstovės

Daiva Kazlauskaitė
+2