Kalėdos lietuviams atsieina nepigiai: maistui ir dovanoms išleidžia šimtus eurų

Maxima
Maxima
  © Alfa.lt

Kalėdos šalies gyventojams  ypač svarbi šventė, pareikalaujanti nemažų finansinių resursų. Lietuviai šiemet šventiniam stalui ketina išleisti 51100 eurų, o dovanos tautiečiams kainuos nuo 90 eurų.

Tokias tendencijas apie šalies gyventojų pasiruošimą šventėms atskleidė prekybos tinklo „Maxima“ atlikta apklausa. Bendrovės komercijos vadovės Vilmos Drulienės teigimu, akivaizdu, jog per šventes žmonės nori kuo mažiau laiko skirti ruošai.

„Kalėdoms žmonės ruošiasi, tačiau analizuodami klientų apsipirkimo tendencijas bei žmonių srautus parduotuvėse pastebime, jog daug ką klientai vis tik įsigyja paskutinėmis dienomis iki didžiųjų švenčių“, – sakė V. Drulienė.

Augs darbuotojų atlyginimai

Prekybos tinklas nuo kitų metų žada, kad 80 proc. visos produkcijos bus užauginta Lietuvoje bei šviežia.

„Norėčiau pažadėti klientams lietuviškumą, tęsime mažos kainos garantiją, tikrinsime kainas, derėsimės. Kad ir kas benutiktų aplink, norime, kad tai mažiausiai darytų įtaką kainoms lentynose. Taip pat toliau plėsime asortimentą, kad klientai galėtų rasti viską“, – sako „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

„Maxima“ žada nenuskriausti ir savo darbuotojų. Tikinama, kad darbuotojų atlyginimai vidutiniškai augs 7 proc., atlyginimo fondas išaugs 9,5 mln. eurų. Tai reiškia, kad 90 proc. darbuotojų atlyginimai augs. 

Lietuviai renkasi sveikesnį stalą

Atlikta apklausa parodė, kad sveikesnius patiekalus ant stalo per šventes siekia dėti du iš trijų apklaustųjų ir beveik visi (86 proc.) stengiasi ar labai stengiasi, kad maisto netektų išmesti, dėl to perka pagal iš anksto sudarytą sąrašą.

Šventiniam stalui šiemet ketinama skirti tiek pat, kiek ir pernai: 40 proc. apklaustųjų Kalėdų vaišėms planuoja išleisti 51–100 eurų (2017 m. buvo 43 proc.). 29 proc. stalui ketina skirti iki 50 eurų, penktadalis – daugiau nei 100 eurų, dar dalis nepanoro atskleisti savo ketinimų.

Dovanoms didžioji dalis apklaustųjų ketina skirti apie 100 eurų, kaip ir pernai. 43 proc. šiemet teigia skirsiantys 90 eurų ir daugiau. Dar 18 proc. mano, kad dovanoms prireiks 31–60 eurų, 16 proc. – 61–90 eurų, likusioji dalis savo ketinimų neatskleidė. Svarbiausia apklaustiesiems, kad dovanos būtų praktiškos ir keltų geras emocijas (po 65 proc.).

Dėl to dauguma rinksis valgomas dovanas (54 proc.) – saldumynus, kavą, gurmanišką sūrį, įvairius gėrimus.