Viena Vilniaus mokykla pranešė nutraukusi streiką
Sprendimą grindžia tėvų reikalavimais

Streikuojantys mokytojai nesitraukia iš Švietimo ir mokslo ministerijos
Streikuojantys mokytojai nesitraukia iš Švietimo ir mokslo ministerijos
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas
BNS
2018-12-06 20:27

Vilniaus Žemynos progimnazija ketvirtadienį nutraukė nuo lapkričio 12 d. trukusį streiką. Tai BNS patvirtino progimnazijos direktorė Eugenija Surmilavičienė. Pasak jos, kad streikas nebebūtų tęsiamas, pageidavo mokinių tėvai.

Žemynos progimnazijoje šiuo metu mokosi daugiau nei 1000 moksleivių. Mokykloje streikavo daugiau nei 60 mokytojų.

Viena iš šalies mokytojus vienijančių profesinių sąjungų ketvirtą savaitę streikuoja dėl etatinio mokytojų apmokėjimo tvarkos, įsigaliojusios nuo rugsėjo.

Keliasdešimt Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pedagogų daugiau nei savaitę nakvoja Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose.

Po pasitarimo pas prezidentę šiandien profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas sakė išgirdęs šalies vadovės raginimą nutraukti streiką. Jis teigė, kad sprendimą dėl būdų keisti protesto formą profsąjunga priims, kai sulauks teigiamo Vyriausybės atsako į jų raginimus ir pamatys pačios D. Grybauskaitės pataisas. Prezidentė šiandien jas pateikė. 

Profsąjunga reikalauja penktadaliu didinti mokytojų atlyginimų koeficientus, taip pat didinti nekontaktinių valandų skaičių priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, naikinti pareiginės algos pastoviosios dalies funkcinius intervalus, mažinti klases.

Vyriausybė sako, kad įgyvendinti visus profsąjungos reikalavimus papildomai kainuotų apie 300 mln. eurų, bet protestuojantieji teigia, kad šie skaičiai – išpūsti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.