M. Schumacherio būklė – geresnė, nei manoma? FIA vadovas prasitarė su vokiečiu stebėjęs lenktynes

Jeanas Todtas ir Michaelis Schumacheris
Jeanas Todtas ir Michaelis Schumacheris
  © SCANPIX
Alfa.lt
2018-12-06 19:58

2013-ųjų pabaigoje slidinėjant sunkią galvos traumą patyrusio Michaelio Schumacherio gerbėjai netrukus minės 50-ąjį lenktynininko gimtadienį, o prieš pat šią sukaktį aistruolius pasiekė guodžiančios žinios.

Nors legendinio septyniskart „Formulės 1“ čempiono sveikatos būklė yra laikoma paslaptyje, Tarptautinės automobilių federacijos (FIA) vadovas bei buvęs M. Schumacherio atstovautos „Ferrari“ komandos bosas Jeanas Todtas prasitarė, jog prieš mažiau nei mėnesį kartu su vokiečiu stebėjo F1 lenktynes, vykusias Brazilijoje.

„Visuomet prieš kažką kalbėdamas būnu labai atsargus, tačiau šįsyk galiu patvirtinti, kad lankiau Michaelį jo namuose Šveicarijoje, o ten kartu mes stebėjome „Formulės 1“ lenktynes“, – kalbėdamas su „Auto Bild Motosport“ sakė 72-ejų J. Todtas.

Tiesa, daugiau detalių apie žymiojo vokiečio būklę prancūzas neatskleidė. Vis dėlto J. Todtas, kalbėdamas apie per vokiečių kanalą RTL žiūrėtą transliaciją, prisiminė seniai jam duotą patarimą.

„Žiūrėdamas lenktynes supratau, kaip kokybiškai savo darbą atlieka reporteriai ir komentatoriai. Žinau, koks sunkus šis darbas ir prisimenu, jog visuomet patardavau Michaeliui, kad juo neužsiimtų“, – sakė J. Todtas.

Sunkią traumą 2012-aisiais sportininko karjerą baigęs M. Schumacheris patyrė paskutinėmis 2013-ųjų dienomis, prieš pat savo gimtadienį – vokietis yra gimęs sausio 3-ąją. Slidinėdamas jis galva trenkėsi į uolą, o nuo sunkių sužalojimų ir kelis mėnesius trukusios komos lenktynininko neišgelbėjo net ir dėvėtas šalmas.

Nors nuo to laiko tituluočiausio visų laikų piloto būklė kiek pagerėjo ir M. Schumacheris buvo perkeltas į savo namus Šveicarijoje, žinių srautas apie vokietį yra smarkiai ribojamas jo šeimos narių. Lenktynininką lankyti leidžiama tik artimiausiems šeimos nariams ir jo draugams, tarp jų – ir J. Todtui.